PARTNER PORTALU
Firma Silvan. Fot. WMSSE

Firma Silvan. Fot. WMSSE

  • Autor: bm
  • 24 sie 2017 11:33 (aktualizacja: 24 sie 2017 12:37)

Nowe inwestycje firm z branży drzewnej i meblarskiej

Przedsiębiorcy z branży drzewnej i meblarskiej to kluczowi inwestorzy w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. W ciągu ostatnich kilku tygodni przybyło zezwoleń na realizację projektów firm z tego sektora. Będą to zarówno nowe hale produkcyjne, jak i obiekty magazynowo-logistyczne.

Jedno z najnowszych zezwoleń na działalność w strefie otrzymała firma Silvan - producent wyrobów z drewna w branży ogrodowej. Decyzję umożliwiającą rozpoczęcie działalności w oleckiej podstrefie podpisał 22 sierpnia 2017 prezes WMSSE Grzegorz Smoliński oraz wiceprezes Małgorzata Sobieska zu Schwarzenberg. Inwestycja, zlokalizowana na powierzchni 18,7964 ha zwiększy moce przerobowe zakładu oraz poprawi jakość wyrobów i efektywność produkcji. Projekt obejmuje m. in. inwestycję w maszyny i urządzenia (dwie nowe linie technologiczne do przerobu dłużycy oraz strugania i profilowania elementów), budowę dwóch hal produkcyjno-magazynowych o łącznej powierzchni ok. 3000 m2 oraz rozbudowę infrastruktury wewnętrznej.

Silvan jest producentem wyrobów z drewna w branży ogrodowej, między innymi altanek, mebli, pawilonów ogrodowych i płotów. Firma eksportuje swoje produkty do następujących państw: Niemcy, Austria, Szwajcaria, Włochy, Francja, Anglia, Bośnia, Słowenia i Chorwacja. 

Tego samego dnia zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w nidzickiej podstrefie otrzymała firma Porta KMI. Przedsiębiorstwo zadeklarowało poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości co najmniej 16 100 000 zł oraz zatrudnienie minimum 12 nowych pracowników. Inwestycja realizowana będzie w Nidzicy na gruncie o powierzchni 3,0707 ha. W ramach zezwolenia planowana jest budowa centralnego magazynu wyrobów gotowych oraz bazy logistyczno-magazynowej. Porta KMI jest liderem w branży stolarki otworowej w kategorii drzwi wewnętrznych, wejściowych, zewnętrznych i technicznych. 

W sierpniu nie zabrakło też spotkań dotyczących inwestycji branży meblarskiej. Zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w WMSSE otrzymała firma Szynaka Meble. Inwestycja zostanie zrealizowana w Iławie na nieruchomości o powierzchni 10,2708 ha. Deklarowane nakłady inwestycyjne wyniosą co najmniej 22 200 000 zł, a pracę otrzyma minimum 30 nowych osób. Projekt zakłada budowę nowego magazynu wysokiego składowania wraz z niezbędnym wyposażeniem oraz zakup nowoczesnego oprogramowania służącego do zarządzania gospodarką magazynową. W ramach inwestycji została zaplanowana hala magazynowa o powierzchni ok. 13 000 m2, a także instalacja regałów, terminali kodów kreskowych, czytników oraz systemu lokalizacji wózków. 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ