Sklep firmowy Vox w Namysłowie. Fot. Vox

Sklep firmowy Vox w Namysłowie. Fot. Vox

  • Autor: bm
  • 15 lis 2016 09:13 (aktualizacja: 16 lis 2016 09:10)

Nowe sklepy meblowe i wnętrzarskie w 2016 roku

W ciągu dziesięciu miesięcy 2016 roku na polskim rynku powstało wiele nowych sklepów oferujących meble i wyposażenie wnętrz. Są wśród nich zarówno salony firmowe, jak i duże sklepy sieciowe czy niewielkie butiki, w których zaopatrzyć się można nie tylko w polskie produkty, ale także w dzieła światowego designu.

W naszej fotogalerii prezentujemy tylko niektóre z placówek, które powstały w 2016 roku lub zyskały nowy wizerunek. Jednym z pierwszych otwartych w tym roku jest salon meblowy Arpol Meble w Inowrocławiu, zajmujący około 2,5 tysiąca m2 powierzchni. W nowym sklepie marki Klose, który powstał w lutym w Czersku, przy ul. Szkolnej 13, można obejrzeć kompleksową ofertę mebli producenta. Firma Klose otworzyła również jesienią 2016 swój showroom w miejscowości Nowe nad Wisłą, w nowej lokalizacji przy ul. Fabrycznej. Oficjalnemu otwarciu towarzyszyły Dni Otwarte Pomorskiej Fabryki Mebli.

Wiosną br. w Końskich przy ul. Strażackiej 7 powstał nowy salon meblowy Black Red White, w którym klienci mogą zapoznać się z pełną ofertą producenta. Placówka ma powierzchnię 400 m2. Z kolei w Szczecinie odnowiono i zmodernizowano studio kuchni „Oskar” (również sieci BRW), które znajduje się przy ul. Klonowickiej 11 A. Wiosną otwarto też kolejny salon sieci Agata - tym razem w Częstochowie.  Aktualnie jest to największy w mieście sklep z tak szeroką ofertą mebli i akcesoriów wyposażenia wnętrz. Salon w Częstochowie jest 19. sklepem sieci Agata w Polsce i kolejnym, który tworzony był od podstaw w oparciu o nową identyfikację wizualną marki Agata.

We wrześniu br. w Białymstoku został uroczyście otwarty showroom marki Olta, oferujący meble i artykuły wyposażenia wnętrz. Znajdują się w nim nie tylko meble marki Olta, ale także produkty znanych włoskich producentów, takich jak np. Alfitalia, Miotto i Pedreli. W niedalekiej przyszłości salon firmowy Olta będzie pełnił funkcję nie tylko punktu handlowego, ale również ma się stać miejscem, w którym będą się odbywały cykliczne spotkania projektantów oraz architektów.

Swoje salony firmowe otworzyła też w tym roku marka Vox. Dołączyła m. in. do grona najemców centrum handlowego Port Łódź. Od czerwca w sklepie o powierzchni 200 m2 oferowane są najnowsze propozycje tego producenta. Swój nowy salon firmowy z ofertą mebli marka Vox otworzyła też w Namysłowie. Sklep mieści się w Centrum Wyposażenia Wnętrz Kraft i można w nim nie tylko obejrzeć pełen przekrój kolekcji do pokoju dziennego czy pokoi młodzieżowych, ale też skorzystać ze specjalnej aplikacji do przykładowej aranżacji wnętrz.

W maju 2016 oficjalnie rozpoczął działalność Długa Showroom w Warszawie. Z założenia jest to miejsce przyjazne architektom i przestrzeń do spotkań architektów z klientami, ale przede wszystkim to bogata gama artykułów wnętrzarskich, wśród których znalazły się meble, wyroby z drewna, metaloplastyki i inne. Meble, oświetlenie i dodatki do aranżacji wnętrz można znaleźć również w jednym z największych stacjonarnych showroomów w Polsce. Otwarty w 2016 roku salon Euforma w Bydgoszczy ma w swojej ofercie produkty ponad 40 producentów. Nie brakuje wśród nich prawdziwych klasyków polskiego designu. Niedawno Euforma otworzyła swoje podwoje również w Warszawie.

 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ