• Autor:
  • 29 cze 2006 00:00

Partnerstwo strategiczne firm Mebelplast i Swarzędz Meble

Marek Kołakowski i Włodzimierz Ehrenhalt, prezesi firm Mebelplast i Swarzędz Meble są zadowoleni z zawartej w połowie kwietnia br. umowy o partnerstwie strategicznym.

Obejmuje ono współpracę w zakresie produkcji i sprzedaży na terenie kraju i za granicą.

Obecnie współpraca polega na jak najlepszym dopasowaniu asortymentu obu przedsiębiorstw. „Złota Kolekcja” mebli tapicerowanych Mebelplastu jest dopasowana do oferty Swarzędza i gustów klientów zainteresowanych tym segmentem mebli. Będzie sprzedawana w placówkach handlowych obu spółek.

Marek Kołakowski, prezes Zarządu spółki Mebelplast, pytany o to, czy w przyszłości może zniknąć z rynku któraś z marek, wyjaśnia: Nigdy nie słyszałem o pomysłach likwidacji jednej czy drugiej marki, uważam, że byłoby to niedorzeczne. Trzy choinki są od dawna znane na polskim rynku. Mebelplast był dotychczas bardziej znany w Europie Zachodniej, ale szybko zdobywa uznanie i rozpoznawalność wśród klientów krajowych.

Mebelplast ok. 80% produkcji sprzedaje na eksport, głównie do krajów Unii Europejskiej. Swarzędz obsługuje rynek krajowy, a także kraje wschodnie oraz Anglię i Niemcy.


WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

    • Jagoda, 2017-09-14 13:32:12
    Ten artykuł jest z 2006 r. i jest już nie aktualny. Swalen Swarzędz już nie produkuje mebli, a mimo to używa się szyldów w salonach mebli i wprowadza się klientów błąd..