Pfleiderer Grajewo - linia do lakierowania

Pfleiderer Grajewo - linia do lakierowania

  • Autor: bm
  • 13 paź 2016 10:45 (aktualizacja: 13 paź 2016 10:51)

Pfleiderer Grajewo zapowiada kolejne zmiany i inwestycje

Cztery nowe linie produkcyjne, szereg nowych usług i produkty w nowej jakości - to podsumowanie 4Pack Project - inwestycji o wartości 45 mln zł, realizowanej w fabryce Pfleiderer w Grajewie. Zakończenie całego projektu planowane jest na koniec 2016 roku.

Realizowana etapowo inwestycja w Grajewie obejmuje stworzenie czterech linii produkcyjnych służących do szlifowania, lakierowania, formatyzowania i konfekcjonowania płyt HDF. Każda z nich pozwoli na zaoferowanie klientom nowych usług i wniesienie innej wartości dodanej do jakości HDF. Te charakteryzujące się podwyższoną twardością i gęstością płyty wykorzystywane są obecnie przede wszystkim w meblarstwie (np. jako ścianki szaf, dna szuflad, elementy zabudowy, niewidoczne elementy mebli tapicerowanych), ale także w produkcji drzwi wewnętrznych czy podczas wykańczania wnętrza aut (podsufitki).

Oddana do użytku jako pierwsza (4 tygodnie przed terminem, latem bieżącego roku) linia do lakierowana i szlifowania, pozwala na stworzenie produktu w jeszcze lepszej tolerancji grubości. Oznacza to, że dopuszczalne odchyłki od normy zostaną zminimalizowane do wartości dwóch dziesiątych części milimetra. HDF dostępny będzie w formatach 2850x2070x1,5-5mm. 

Inny element inwestycji - linia do formatyzowania, pozwoli na szybsze i dokładniejsze cięcie płyt HDF na życzenie klienta. A to wiąże się ze zwiększeniem mocy przerobowych i ze znacznym skróceniem czasu realizacji zamówienia.

Linia do konfekcjonowania, z kolei, umożliwi łączenie formatek tzw. nitką klejową. Dzięki temu, dla przykładu, plecki szafy można łatwo złożyć i zapakować do paczki, a następnie, bez trudu rozłożyć i zastosować podczas montażu mebla. I to w taki sposób, że miejsce łączenia w zasadzie nie będzie widoczne podczas codziennego użytkowania mebla. Ponadto linia umożliwia pełną obróbkę - dowolne frezowanie i wiercenie (np. otworów na przewody elektryczne), tak aby móc uzyskać gotowy, doskonały element do produkcji mebla.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ