Nowa siedziba Pfleiderer we Wrocławiu. Fot. Pfleiderer

Nowa siedziba Pfleiderer we Wrocławiu. Fot. Pfleiderer

  • Autor: bm
  • 04 paź 2016 09:40 (aktualizacja: 04 paź 2016 19:27)

Pfleiderer Grajewo zmienia nazwę i przenosi siedzibę

Zmiana nazwy Pfleiderer Grajewo S.A. na Pfleiderer Group S.A. jest swoistym ukoronowaniem zmian w strukturze firmy, które są realizowane od 2015 roku, a których najważniejszym celem jest integracja Grupy. Jednocześnie Pfleiderer przenosi swoją siedzibę do Wrocławia. Grajewo pozostanie siedzibą spółki produkcyjnej.

Pfleiderer zmienia jednak nie tylko nazwę i siedzibę główną, nowa będzie cała struktura Grupy Kapitałowej. Zmiany w strukturze mają charakter strategiczny, a ich efektem będzie utworzenie trzech poziomów organizacji. W jej skład wchodzą obecnie: spółka holdingowa, która realizuje zadania związane z zarządzaniem Grupą, podmioty prowadzące działalność operacyjną oraz spółki produkcyjne.

"Po zmianach jakie zaszły w naszej Grupie w ostatnim czasie staliśmy się międzynarodowym podmiotem. Z tego względu widzimy potrzebę zreorganizowania naszej struktury organizacyjnej, tak by była ona transparentna i umożliwiała bardziej efektywne zarządzanie zachodnim i wschodnim segmentem jako całością. Nowa struktura pozwoli nam również na tworzenie lepszych relacji z naszymi klientami – stajemy się dla nich jedną, międzynarodową Grupą." – mówi Michael Wolff, Prezes Zarządu Pfleiderer Group S.A.

Siedziba notowanej na GPW w Warszawie Pfleiderer Group S.A. (wcześniej Pfleiderer Grajewo S.A.) przeniesiona została do Wrocławia. "Przeniesienie siedziby do Wrocławia, który jest metropolią mieszczącą się w proporcjonalnej odległości od naszych fabryk znajdujących się w Polsce i w Niemczech, jest elementem integracji naszych części – Wschodniej i Zachodniej. We Wrocławiu prowadzimy szereg rekrutacji, liczymy na atuty tego miasta – jest młode i dynamiczne, ma potencjał w postaci dobrze wykształconej kadry." – dodaje Michael Wolff.

Grajewo pozostanie siedzibą spółki produkcyjnej Pfleiderer Grajewo Sp. z o.o., spółki zależnej od Pfleiderer Group S.A., do której z dniem 31 sierpnia 2016 została przeniesiona z Pfleiderer Group S.A. działalność operacyjna.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ