Fot. Pfleiderer

Fot. Pfleiderer

  • Autor: mg
  • 09 lis 2016 09:46

Pfleiderer Grajewo zmienił nazwę

Pod koniec trzeciego kwartału 2016 roku (30 września br.) w KRS zarejestrowana została nowa nazwa spółki – wcześniejszy Pfleiderer Grajewo SA to obecnie Pfleiderer Group SA. Jednocześnie siedziba spółki została przeniesiona z Grajewa do Wrocławia. W związku ze zmianą nazwy od 28 października spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych z nowym tickerem: „PFL”.

Zmiany w strukturze Grupy Kapitałowej mają charakter strategiczny, a ich efektem będzie utworzenie trzech poziomów organizacji. W jej skład wchodzą obecnie: spółka holdingowa, która realizuje zadania związane z zarządzaniem Grupą, podmioty prowadzące działalność operacyjną oraz spółki produkcyjne.

Pfleiderer Group może się pochwalić ponad 120-letnią historią. Obecnie należy do czołowych europejskich producentów wyrobów drewnopochodnych, specjalizując się w produkcji materiałów dla przemysłu meblarskiego, budownictwa i wyposażenia wnętrz. Grupa produkuje m.in. płyty wiórowe, blaty kuchenne, laminaty HPL, sztuczne okleiny oraz panele. Po zakończeniu transakcji odwrotnego przejęcia spółki-matki (Pfleiderer GmbH), co miało miejsce w styczniu 2016 roku, obecny Pfleiderer Group urósł do rangi jednego z czołowych europejskich producentów wyrobów drewnopochodnych o przychodach na poziomie miliarda euro. Grupa pod względem wielkości produkcji płyt wiórowych w Niemczech jest liderem, natomiast w Polsce zajmuje drugą pozycję. Pfleiderer Group prowadzi działalność w 9 zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w Polsce oraz Niemczech, zatrudniając łącznie ok. 3,3 tys. osób. Grupa sprzedaje produkty w całej Europie. Zarządza również oddziałami handlowymi w Wielkiej Brytanii, Holandii, Szwajcarii i Francji.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ