Dekor Glamour Wood z oferty firmy Pfleiderer. Fot. Pfleiderer

  • Autor: mg
  • 12 lut 2018 08:53 (aktualizacja: 13 lut 2018 10:51)

Pfleiderer Group może skupić do 1,08 mln akcji własnych

Zarząd Pfleiderer Group określił szczegółowe warunki nabycia trzeciej transzy akcji własnych. Spółka zaprosiła akcjonariuszy do składania ofert sprzedaży w dniach od 8 do 22 lutego 2018 r. Proponowana cena to 37,50 zł za jedną akcję. W transakcji pośredniczyć będzie Dom Maklerski Trigon.

Czytaj też: Pfleiderer Group zamierza postawić na inwestycje

W związku z realizacją programu, który zakłada nabycie łącznie do 6.470.100 akcji własnych, stanowiących do 10 proc. kapitału zakładowego Pfleiderer Group, zarząd ustalił szczegółowe warunki trzeciej transzy odkupu. W jej ramach spółka może nabyć maksymalnie 1.084.167 akcji własnych.

Szczegółowe warunki, które zostały przedstawione w zaproszeniu do składania ofert sprzedaży, zostały zatwierdzone przez radę nadzorczą spółki. Transza jest częścią programu zatwierdzonego przez walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki w dniu 21 czerwca 2017 roku. Proponowana cena za jedną akcję wynosi 37,50 zł. Okres zapisów potrwa od 8 do 22 lutego br., a datę rozliczenia wyznaczono na 27 lutego br.

7 lutego Pfleiderer Group rozliczył transakcję nabycia akcji w ramach drugiej transzy odkupu akcji własnych. W jej trakcie spółka nabyła 2.150.883 akcji po 37,50 zł za sztukę, co stanowi 3,32 proc. ogólnej liczby akcji. Spółka, w ramach drugiej transzy skupu, przeznaczyła na zakup akcji własnych 80,6 mln zł.

Do chwili obecnej, w ramach realizacji programu nabywania akcji własnych, spółka w dwóch transzach łącznie nabyła 5.385.933 akcji własnych, stanowiących w przybliżeniu 8,32 proc. ogólnej liczby akcji.

Buy-back umożliwia akcjonariuszom zainteresowanym częściowym wyjściem z inwestycji realizację tych planów na stosunkowo korzystnych warunkach. Równocześnie wspiera budowę wartości dla wszystkich akcjonariuszy - mówi Tom K. Schäbinger, prezes zarządu Pfleiderer Group.

Zarząd zdecydował o przeprowadzeniu programu skupu akcji z dwóch powodów. Po pierwsze, chodzi o zapewnienie akcjonariuszom spółki środków pieniężnych, co ma znaczenie, biorąc pod uwagę obecną sytuację rynkową, która charakteryzuje się ograniczonym napływem środków do inwestorów instytucjonalnych, a tym samym ograniczoną płynnością na Giełdzie Papierów Wartościowych. Drugim powodem jest obecna cena akcji, która nie oddaje godziwej wartości spółki i potencjału rozwoju Grupy. W związku z tym buy-back na aktualnych warunkach jest korzystny z punktu widzenia tworzenia wartości dla akcjonariuszy z długoterminową perspektywą inwestycyjną.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ