Andrzej Kieryłło i Mateusz Kieryłło z Human+, twórcy fotela Blue Bird. Fot. Human+

Andrzej Kieryłło i Mateusz Kieryłło z Human+, twórcy fotela Blue Bird. Fot. Human+

  • Autor: mg
  • 11 paź 2016 13:27 (aktualizacja: 12 paź 2016 14:17)

Pierwszy na świecie hybrydowy fotel biurowy

Firma Human+ zaprezentowała pierwszy na świecie projekt hybrydowego fotela biurowego. Nie tylko zapewnia on komfort, ale także stanowi antidotum na choroby kręgosłupa związane z siedzącym trybem życia. Fotel "Blue Bird" został już opatentowany w Stanach Zjednoczonych i Europie.

Klasyczna pozycja siedząca wykrzywia kręgosłup. W efekcie wielogodzinne przebywanie w tej pozycji powoduje jego choroby. Niestety, postępująca informatyzacja sprawia, że siedzimy coraz więcej, więc schorzenia i bóle kręgosłupa stają się coraz większym problemem.

Bóle dolnego odcinka kręgosłupa pozostają jedną z głównych przyczyn YLD – lat życia utraconych
przez niepełnosprawność. W krajach rozwiniętych ok. 1/5 wszystkich zwolnień chorobowych jest
spowodowana tymi przyczynami. Na bóle pleców cierpi 57% osób pracujących w pozycji siedzącej.
"Blue Bird" to rozwiązanie tego problemu – mówi Andrzej Kieryłło, współwynalazca krzesła "Blue Bird".

Kręgosłupa nie wykrzywia i nie niszczy pozycja zwana klękosiadem, propagowana od wielu lat przez
ortopedów. Na rynku są już obecne stołki pozwalające na siedzenie w tej pozycji. Jednak praca na stołku bez podparcia pleców jest bardziej męcząca i nie da się w niej pracować przez wiele godzin. 

Optymalnym rozwiązaniem pozostaje więc częsta zmiana pozycji pomiędzy pozycją klasyczną a
klękosiadem. Nad fotelem łączącym obie pozycje przez kilka lat pracowali projektanci - Andrzej Kieryłło i Mateusz Kieryłło z Human+. Dzięki ich pracy powstał "Blue Bird Hybryd Chair", pierwszy na świecie w pełni komfortowy fotel biurowy z funkcją klękosiadu. Fotel łatwo się przekształca i pozwala na przemienne siedzenie w dwóch pozycjach - klasycznej lub w klękosiadzie. Jego oparcie w obu pozycjach podpiera kręgosłup, poza tym posiada podłokietniki i zagłówek zapewniające użytkownikowi niezbędny komfort.

Nasz fotel daje możliwość zachowania rozwartego kąta pomiędzy kręgosłupem a nogami, co pozwala na zachowanie naturalnego ułożenia kręgów odcinka lędźwiowego oraz zachowanie właściwej pozycji pleców, a ruch i zmiana pozycji są jednym z najbardziej skutecznych rozwiązań chroniących plecy pracowników – mówi Mateusz Kieryłło, współwynalazca krzesła "Blue Bird".

Wynaleziony i opatentowany system multi-synchro pozwala na przekształcenie fotela jednym ruchem.
Wszystkie elementy dopasowują się do wybranej pozycji, zachowując wysokość oraz ułożenie
oparcia. Technologia i ergonomia zastosowane w krześle są unikalne w skali światowej, o czym świadczą przyznane patenty: w USA, Europie, Polsce, Hong Kongu oraz odpowiednia ochrona projektu Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO) i Europejskiego Urzędu Patentowego (EPO). Wynalazcy z Human+ czekają aktualnie na decyzje patentowe w Chinach, Japonii, Korei Południowej, Indiach i Brazylii.

Wraz z odpowiednią ochroną projektanci planują wejście na kluczowe globalne rynki przy wsparciu
dystrybucji przez lokalnych liderów branży mebli biurowych.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ