Showroom Laminam

Showroom Laminam

  • Autor: bm
  • 19 wrz 2016 11:07 (aktualizacja: 19 wrz 2016 13:30)

Pierwszy w Polsce showroom firmy Laminam

W Warszawie otwarto showroom firmy Laminam. Jest to pierwszy tego typu obiekt nie tylko w naszym kraju, ale w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Ekspozycja showroomu została zaprojektowana tak, aby w jak najbardziej atrakcyjny sposób przedstawić możliwości włoskich płyt ze spieków kwarcowych.

Showroom Laminam zlokalizowany przy jednej z najważniejszych arterii komunikacyjnych Warszawy – Alejach Jerozolimskich, w przestrzeni usługowo-handlowej na parterze nowoczesnego, ekologicznego biurowca Eurocentrum. Już od pierwszego dnia wzbudza duże zainteresowanie – to jedyne poza Włochami miejsce z tak szeroką ekspozycją płyt Laminam, okrzykniętych tworzywem przyszłości. „Inauguracja showroomu jest dla nas szalenie ważnym, długo oczekiwanym wydarzeniem. Tworząc to miejsce, chcieliśmy dać architektom i ich klientom zupełnie nowe możliwości poznawania spieków kwarcowych. Warszawski showroom jest dla nas kolejnym w tym roku powodem do dumy i radości, po przyznanej wiosną prestiżowej nagrodzie Red Dot Award dla naszego projektu Laminam Star Maker. Płyta, którą można już oglądać w nowym lokalu, została przygotowana we współpracy z pracownią Massive Design i jej właścicielem Mac Stopą. Zaaranżowanie wnętrz showroomu powierzyliśmy innej uznanej pracowni - JMW Architekci, z architektem Jakubem Wiśniewskim na czele” - mówi Wiesław Sordyl, prezes Laminam Poland.

Za koncepcję wnętrza odpowiada pracownia JMW Architekci. Głównym zadaniem, jakie firma postawiła przed architektami, było stworzenie projektu stałej ekspozycji showroomu tak, by maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń w celu prezentacji zalet spieków kwarcowych.

„Do wnętrza wstawiony został kubik składający się z kilku odsuniętych względem siebie ram przestrzennych. Każda z ram od strony wewnętrznej została wykończona innym rodzajem spieku" - wyjaśnia architekt Jakub Wiśniewski z JMW Architekci.

Dodatkowo, we wnętrzu samego kubika zaprojektowano wyspę kuchenną, a także kabinę prysznicową, prezentujące szerokie możliwości zastosowania spieków we wnętrzach. Znajduje się tam również zaprojektowany na potrzeby showroomu przez JMW Architekci stół konferencyjny, umożliwiający jednoczesną pracę z klientem dwóch niezależnych zespołów oraz przeprowadzanie prezentacji, pokazów i szkoleń.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ