Fot. Koelmesse

Fot. Koelmesse

  • Autor: bm
  • 24 sty 2018 09:23 (aktualizacja: 29 sty 2018 09:02)

Podsumowanie targów IMM w Kolonii - wzrost liczby zwiedzających

Blisko 125 tysięcy zwiedzających ze 138 krajów, 1200 wystawców, zwiększona powierzchnia wystawiennicza - to bilans tegorocznej edycji targów IMM w Kolonii. Organizatorzy dokonali już pierwszych podsumowań, z których wynika, że kolońskie targi meblowe stają się imprezą o coraz bardziej międzynarodowym charakterze.

W przytoczonej liczbie odwiedzających targi znalazły się również szacunkowe dane dotyczące gości z ostatniego, otwartego dnia imprezy. Łącznie daje to liczbę nieznacznie większą niż rok wcześniej (pomimo trudności transportowych spowodowanych m. in. przez huragan Friederike). Najwięcej gości przyjechało z krajów Europy i Azji, które są najważniejszymi rynkami zbytu dla niemieckich mebli. Wśród odwiedzających przybyło jednak nie tylko gości biznesowych, ale też tych, którzy byli zainteresowani pokazami aranżacji wnętrz podczas dni otwartych.

"IMM Cologne to doskonała i wysoce skuteczna platforma dla międzynarodowego biznesu" - powiedział Gerald Böse, prezes i dyrektor generalny Koelnmesse. "Każdego roku targi zapewniają branży znaczącą dynamikę sprzedaży na decydujących rynkach eksportowych na całym świecie" - dodał.

Znacząca większość gości targowych to grono specjalistów z branży handlu i projektowania wnętrz Wielu z nich to przedstawiciele globalnych sieci handlowych. Na targach pojawili się reprezentanci głównych platform internetowych i międzynarodowych domów towarowych, w tym m. in. Alinéa z Francji, John Lewis z Wielkiej Brytanii, Lars Larsen z Danii, El Corte Inglés z Hiszpanii, Nitori z Japonii i Ashley z USA. Najwięksi uczestnicy rynku internetowego - w tym Amazon, Otto Group i Wayfair - również wzięli udział w wydarzeniu. Delegacja 80 designerskich sklepów wnętrzarskich z USA i Kanady, w tym Luminaire z Miami i DDC z Nowego Jorku, odwiedziła IMM Cologne - przede wszystkim po to, by zobaczyć segment Pure.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ