Sofa Axel Classic marki Montis. Fot. Montis

Sofa Axel Classic marki Montis. Fot. Montis

  • Autor: mg
  • 11 sie 2017 14:11 (aktualizacja: 14 sie 2017 13:12)

Pojawiła się nowa marka meblarska na polskim rynku kontraktowym

BM Project wprowadził na polski rynek nową markę. Produkowane przez Montis meble to w większości modele tapicerowane (sofy, narożniki, fotele), które uzupełnia kilka rodzajów oryginalnych stołów. Meble projektowane są przez znanych holenderskich designerów.

BM Project, firma specjalizująca się w dystrybucji mebli przeznaczonych do przestrzeni komercyjnych, wprowadziła na polski rynek nową markę holenderską Montis. Jej motto brzmi: „dzisiejsze ikony stają się klasykami jutra”. Wśród designerów projektujących meble dla marki Montis znajdują się Studio Job, Niels Bendtsen, Gijs Papavoine, Gert Batenburg, Dick Spierenburg, Demakersvan, Simona Pengelly, Bertjan Pot czy Arian Brekveld.

Montis korzysta z najlepszych tradycji rzemieślniczych, ale równocześnie rozwija nowoczesne technologie. Od początku istnienia holenderska firma nie przestaje zaskakiwać innowacyjnym podejściem do produkcji mebli. Na początku lat 80. wprowadziła oryginalną technikę tapicerską, która polega na tym, że obicie nie jest sztywno napięte na oparciu fotela, ale nonszalancko układa się na nim niczym ubranie na ciele człowieka. Technika została pierwszy raz użyta przy produkcji krzesła "Chaplin", które dziś określa się mianem klasyka. Z kolei w latach 90. wdrożona została nowa technologia kształtowania pianki poliuretanowej. Dzięki niej korpus mebli tworzony jest wyłącznie z tego nowoczesnego tworzywa. Poszczególne części mebli nie muszą być klejone. Daje to ogromną swobodę w projektowaniu i opracowywaniu modeli zapewniających wysoki komfort siedzenia.

Marka Montis została założona przez trzech braci Van Den Berg. Nazwa firmy inspirowana jest nazwiskiem rodu: Montis to dopełniacz łacińskiego słowa „monte", które oznacza „góra" (niderlandzkie „berg”). Założenie jest proste: projektować nowoczesne meble z wygodnymi siedziskami. Pomocnikami trójki braci są: kaletnik i tapicer. Od 1975 roku firma za swoją siedzibę obrała Dongen, miejscowość znaną z licznych garbarni. Na początku lat 80. Montis, po sukcesie w Holandii i Niemczech, zadebiutował w Stanach Zjednoczonych, a następnie na Bliskim i Dalekim Wschodzie. W 1990 roku Paul van den Berg przejął zarządzanie przedsiębiorstwem. Jego celem jest projektowanie i produkcja mebli, które miałyby oryginalny wygląd, a przy tym nie traciłyby na wygodzie. Efektem tego podejścia jest rozpoczęcie na początku XXI wieku, trwającej do dziś, współpracy ze znanymi designerami


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ