Fabryka Mebli na Żywo podczas targów Drema 2016. Fot. Mariusz Golak

Fabryka Mebli na Żywo podczas targów Drema 2016. Fot. Mariusz Golak

  • Autor: mg
  • 16 wrz 2016 11:12 (aktualizacja: 16 wrz 2016 11:50)

Pokaz produkcji mebli "na żywo"

Przez cztery dni, od 13. do 16. września br., podczas Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego "Drema" można było "na żywo" śledzić proces produkcji mebli dziecięcych. W ramach projektu "Fabryka Mebli Na Żywo" powstało w sumie 25 zestawów mebli.

Tegorocznej edycji "Fabryki Mebli na Żywo" patronowało hasło "Drema Dzieciom". Meble wyprodukowane w pokazowej fabryce, która znajdowała się w Pawilonie 4, przekazane zostaną z pomocą Caritas Archidiecezji Poznańskiej do wybranych domów dziecka. W sumie powstało 25 zestawów mebli do pokoju dziecięcego (łóżko z materacem, szafa i biurko).

Tradycyjnie w ramach akcji produkowany był jeden z projektów wyłonionych w konkursie „Wykreuj Fabrykę Mebli na Żywo 2016”. W tym roku wytwarzane były meble zaprojektowane przez Olgę Marczyńską – studentkę III roku Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Wydziału Technologii Drewna, specjalizacji: Projektowanie Mebli.

"Fabryka Mebli na Żywo" to wspólny projekt poznańskiego Wydziału Technologii Drewna oraz Międzynarodowych Targów Poznańskich. Pozwala on gościom targowym "na żywo" śledzić proces powstawania mebli. Stanowi jednocześnie przestrzeń edukacyjną, bowiem produkcją zajmują się studenci Wydziału Technologii Drewna pod okiem przedstawicieli firm uczestniczących w projekcie. Przy wytwarzaniu mebli wykorzystywano najnowsze technologie oraz materiały, a cała produkcja obejmowała takie procesy, jak między innymi: obróbka płyt meblowych, okleinowanie wąskich płaszczyzn, uszlachetnianie powierzchni elementów drewnianych, montaż okuć i pakowanie wyrobów gotowych.

 

 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ