Fot. Grupa Nowy Styl

Fot. Grupa Nowy Styl

  • Autor: bm
  • 28 wrz 2016 08:25 (aktualizacja: 29 wrz 2016 08:44)

Polskie firmy na targach Orgatec 2016

Profim, Grupa Nowy Styl, MDD, Balma, Noti, Bejot, Mikomax, Maro – to tylko niektóre z polskich firm, które planują wystawić się na tegorocznej edycji targów Orgatec w Kolonii. Producenci mebli biurowych zaprezentują swoje najnowsze kolekcje, a także nowatorskie koncepcje jak najlepszzego zagospodarowania miejsca pracy.

Siedem premierowch kolekcji oraz kilka już istniejących, za to w zupełnie nowych odsłonach pokaże w Kolonii firma Profim. Jak zapowiada producent, będzie to szeroki wachlarz mebli, począwszy od ergonomicznych foteli pracowniczych, poprzez zestawy soft seating i kompaktowe fotele do stref spotkań, aż po multifunkcjonalne krzesła konferencyjne. Najnowsze kolekcje zaprojektowane zostały m.in. przez Paula Brooksa, ITO Design oraz Christophe’a Pillet. Z projektantami będzie można spotkać się i porozmawiać w czwartek 27 października od godz. 11:00 w ramach Designer’s Day.

Podczas targów Orgatec firma Mikomax zaprrezentuje swoje najnowsze rozwiązania na miarę nowoczesnego Smart Office. Będzie można też zobaczyć koncepcję Smart Change, opartą na zmianie i rearanżacji tradycyjnej przestrzeni biurowej.

Grupa Nowy Styl zaprezentuje nie tylko komfortowe wyposażenie miejsc pracy, ale także swoje know-how dotyczące ich aranżowania. Ekspozycja Grupy zajmie aż 1.200 m2.

„Nasze stoisko jest podzielone na strefy, które odpowiadają różnorodnym potrzebom pracowników w biurze. Znajdą się na nim m.in.: system mebli biurowych Levitate zaprojektowany przez studio WertelOberfell, który nawiązuje do trendu home office design, umożliwiające dynamiczne siedzenie krzesło Panthera stworzone dla nas przez Raya Cartera oraz niezwykle oryginalne modułowe pufy Tapa pomysłu Przemysława Mac Stopy, doskonałe do prowadzenia nieformalnych spotkań. Szykujemy też niespodziankę, która przeniesie odwiedzających nas gości do wirtualnej rzeczywistości biurowej” – mówi Magdalena Tokarczyk-Cyran, Dyrektor Marketingu Grupy Nowy Styl.

Po raz pierwszy Grupa Nowy Styl zaprezentuje produkty szwajcarskiej firmy Sitag, którą przejęła w sierpniu ubiegłego roku. Warto zwrócić uwagę m.in. na biurka Sitagactive z ręczną lub elektryczną regulacją wysokości oraz rodzinę krzeseł Sitagteam zaprojektowaną przez niemieckie studio 2DoDesign. Odpowiedzią na nowe wyzwania biurowe są też rozwiązania dzielące przestrzeń, które pomagają w wyeliminowaniu niepożądanych dźwięków, zwiększając komfort akustyczny pomieszczeń.

„Jesteśmy nie tylko trzecim największym producentem mebli biurowych w Europie, ale mamy też odpowiednie know-how, jak zaaranżować przestrzeń adekwatnie do potrzeb pracowników i całej organizacji. Klienci oczekują obecnie eksperta, który doradzi mu, jak stworzyć biuro idealne, dlatego mamy w firmie Dział Badań i Konsultingu Przestrzeni Pracy, który bada indywidualnie każdą firmę, biorąc pod uwagę nie tylko dostępną przestrzeń, ale także pracowników firmy i procesy, które realizują. Takie podejście pozwala na przygotowanie rozwiązań podnoszących efektywność i satysfakcję zespołu i przekłada się na lepsze wyniki biznesowe przedsiębiorstw” – podkreśla Adam Krzanowski, Prezes Zarządu Grupy Nowy Styl.

Tegoroczna edycja międzynarodowych targów nowoczesnych przestrzeni pracy Orgatec Modern Office & Facility 2016 w Kolonii (25–29 października) będzie poświęcona idei „New visions of work”. Organizatorzy spodziewają się ponad 600 wystawców z całego świata. Zaplanowano też szereg konferencji i wydarzeń specjalnych, skupiających światowych ekspertów z zakresu architektury i zarządzania nieruchomościami.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ