Fot. Forte

Fot. Forte

  • Autor: bm
  • 17 lis 2016 09:24 (aktualizacja: 18 lis 2016 09:07)

Prezentacja inwestycji Forte w Suwałkach

W dniach 3-4 listopada w Suwałkach odbyło się I Forum Biznesowe Pogranicza poświęcone branży drzewno – meblarskiej, z udziałem przedsiębiorców, samorządowców, ekspertów i przedstawicieli rządu. Jednym z istotnych punktów wydarzenia była prezentacja Forte dotycząca planowanej inwestycji w Suwałkach.

O nowym przedsięwzięciu opowiadał prezes zarządu Fabryk Mebli „Forte” Maciej Formanowicz. Zaprezentował plan realizacji projektu, począwszy od rozpoczętej już budowy magazynu, po budowę piątej z kolei fabryki mebli z wydziałem produkcji płyt wiórowych. Prezes mówił o korzyściach, jakie zyskuje region, w którym realizowana jest tak duża inwestycja. Są to oprócz wzrostu zatrudnienia, rozwój lokalnych usług, poprawa infrastruktury i komunikacji, a także rozwój szkolnictwa zawodowego.

Podczas Forum przeprowadzono wiele paneli dyskusyjnych i rozmów w tym min. na temat perspektyw rozwoju gospodarki polskiej na najbliższy rok czy kierunków rozwoju kształcenia zawodowego w Suwałkach, gdzie głos zabrali kolejno prezes Maciej Formanowicz oraz Dagmara Sobolewska, dyr. Biura Zarządzania Zasobami Ludzkimi Forte.

Mimo, że przedsiębiorstwo dopiero rozpoczęło realizację swojej inwestycji, to już teraz została ona doceniona przez Gazetę Współczesną. "Doceniamy inicjatywy, które przyczyniają się do rozwoju regionu" – mówił Jacek Romanowski - prezes białostockiego oddziału Polska Press wydawca Gazety Współczesnej o nowej inwestycji Forte. Jacek Romanowski wręczył również nagrodę „Superinicjatywa” prezesowi Forte Maciejowi Formanowiczowi: statuetkę oraz symboliczną maskotkę.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ