Kolekcja Colorado włoskiej marki BICA. Fot. BICA

Kolekcja Colorado włoskiej marki BICA. Fot. BICA

  • Autor: mg
  • 22 marz 2017 11:53 (aktualizacja: 22 marz 2017 13:49)

Producenci wprowadzają nowe kolekcje mebli ogrodowych

Początek wiosny uaktywnił producentów mebli ogrodowych, którzy właśnie wprowadzili na rynek nowe kolekcje. To dla nich najważniejsza część roku sprzedażowego. Wyraźnie widać, że w tym sezonie meble ogrodowe będą przypominały wyglądem i komfortem użytkowania meble mieszkaniowe.

Do ogrodów trafiają zwykle zestawy jadalniane składające się ze stołu i krzeseł, a także meble pełniące funkcje wypoczynkowe – fotele, leżaki oraz sofy. Zwłaszcza w drugiej z tych grup produktów obserwuje się rosnący przyrost sprzedaży. Zwykle meble ogrodowe utrzymane są w klasycznym stylu, niekiedy z wyraźnymi akcentami kolonialnymi – to najczęściej meble wyplatane lub imitujące plecionki. Jednak z coraz większego wyboru mogą korzystać także zwolennicy nowoczesnych form. Ta grupa mebli przeznaczonych do aranżacji tarasów i ogrodów rozwija się niezwykle dynamicznie. W wielu kolekcjach wyraźnie widać nacisk położony na oryginalny design. Meble ogrodowe dawno już przestały być wyłącznie segmentem produktów ekonomicznych.

Warto dodać, że pod względem stylistyki meble ogrodowe coraz częściej przypominają wersje przeznaczone do mieszkań, zarówno jeśli chodzi o formę, jak i jakość wykonania. Wygodne sofy wyłożone miękkimi poduchami, leżanki czy stoły jadalne zmieniają ogród w letni salon. Owszem, meble, przy pomocy których aranżowane są oba obszary – zewnętrzny i wewnętrzny – różnią się rodzajem używanych materiałów, natomiast pod względem funkcjonalności są w zasadzie podobne.

W segmencie mebli ogrodowych coraz wyraźniej rysuje się też trend, który widoczny jest wśród mebli mieszkaniowych. Otóż rośnie rola kolekcji wielofunkcyjnych, składanych, mobilnych. Zestawy modułowe, które można łączyć w dowolny sposób, pasują do każdej przestrzeni i umożliwiają jej indywidualizację.

Jeżeli chodzi o materiały, to wciąż dominują praktyczne tworzywa sztuczne i rattan, choć rośnie też rola drewna, metalu i szkła. 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ