PARTNER PORTALU
Fot. Pfleiderer

Fot. Pfleiderer

  • Autor: bm
  • 16 maj 2018 09:07 (aktualizacja: 16 maj 2018 12:46)

Przychody Pfleiderer Group wzrosły do 268,8 mln euro

Grupa Pfleiderer wypracowała dobre wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2018 roku. Jej przychody wyniosły 268,8 mln euro. Lepszy w porównaniu do ubiegłego roku wynik jest efektem wzrostu sprzedaży produktów z wartością dodaną i produktów z oferty podstawowej.

Skonsolidowane przychody netto wyniosły 268,8 mln euro, wynik EBITDA sięgnął 36,5 mln, a zysk netto osiągnął 7,3 mln euro. Grupa rozwija portfel produktów z wartością dodaną i realizuje ambitne inwestycje mające na celu zwiększenie sprzedaży i poprawę rentowności.

"Jesteśmy zadowoleni z solidnych wyników finansowych za pierwszy kwartał br. oraz z udanego uruchomienia nowej linii lakierniczej w Leutkirch, która pomoże nam zwiększyć produkcję produktów z wartością dodaną i umocnić naszą pozycję w tych segmentach rynku. Jednym z tych produktów jest PrimeBoard, nasza nowa innowacyjna i dekoracyjna płyta, idealna do zastosowania wewnątrz pomieszczeń. Jesteśmy na właściwej drodze do realizacji naszej nowej strategii rozwoju. Z optymizmem patrzę na dalszy rozwój Grupy. W nadchodzących miesiącach będziemy nadal pracować nad poprawą struktury kosztów i rentownością. Chcemy też inwestować w projekty rozwojowe oraz produkty oparte na najnowszych technologiach, które pomogą nam osiągnąć nasze cele strategiczne.” –  mówi  Tom  K.  Schäbinger, Prezes Zarządu Pfleiderer Group S.A.

W I kw. 2018 Pfleiderer Group S.A. zainwestował łącznie 12,7 mln euro w rozwój mocy produkcyjnych i poprawę konkurencyjności. Spółka szacuje, że nakłady inwestycyjne w 2018 r. wyniosą około 75 mln euro, zgodnie z nową strategią rozwoju, która ma na celu zwiększenie wyniku EBITDA i osiąganych marż. Na koniec 2021 r., Pfleiderer Group S.A. chce zwiększyć skonsolidowane przychody do ok. 1,2 mld euro i poprawić marżę EBITDA do co najmniej 16%, tym samym wzmacniając wiodącą pozycję w Europie.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ