Fot. IKEA

Fot. IKEA

  • Autor: mg
  • 15 wrz 2016 15:45 (aktualizacja: 15 wrz 2016 15:56)

Rekordowa sprzedaż Grupy IKEA

31 sierpnia br. Grupa IKEA podsumowała swój rok finansowy – według oficjalnych danych, jej sprzedaż w ciągu ostatnich 12 miesięcy wyniosła 34,2 mld euro. Stanowi to wzrost o 7,1 proc. w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. Niewątpliwie wpływ na te wyniki miało między innymi otwarcie 12 nowych sklepów.

Największy wpływ na wzrost sprzedaży Grupy IKEA w 2016 roku miały rynki – polski, chiński, kanadyjski i australijski. Z 21-procentowym przyrostem sprzedaży nasz rynek zyskał miano jednego z najdynamiczniej rozwijających się rynków sprzedaży produktów szwedzkiej marki na świecie. W tym czasie obroty polskich sklepów po raz pierwsze przekroczyły 3 mld zł. W analizowanym okresie odnotowano blisko 28 mln wizyt w 9 sklepach IKEA w Polsce. Zdecydowanie największym zainteresowaniem polskich klientów cieszyły się meble kuchenne. Kupili oni 50 tys. sztuk tych produktów, gdy przed rokiem - 39 tys.

Niewątpliwie wpływ na dobre wyniki finansowe Grupy IKEA miało otwarcie 12 kolejnych sklepów na świecie. W najbliższym czasie powstaną pierwsze placówki szwedzkiej sieci w Serbii i Indiach.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ