Targi Magna ExpoMueblera. Fot. Deutsche Messe

Targi Magna ExpoMueblera. Fot. Deutsche Messe

  • Autor: mg
  • 08 lut 2017 11:40 (aktualizacja: 08 lut 2017 17:42)

Rekordowe targi "Magna ExpoMueblera"

W dniach 18-21 stycznia br. w Centrum Wystawienniczym Centro Banamex w mieście Meksyku odbyła się 23. edycja targów przemysłu drzewnego i meblarskiego "Magna ExpoMueblera". Była to równocześnie pierwsza edycja imprezy organizowana przez firmę Deutsche Messe, reprezentowaną przez lokalną spółkę.

To nasz pierwszy raz, gdy jesteśmy organizatorem wystawy, i mogę z radością powiedzieć, że osiągnęliśmy znaczny wzrost udziału międzynarodowych wystawców i gości - podkreśla Christian Pfeiffer, dyrektor Deutsche Messe. W tegorocznej edycji "Magna ExpoMueblera" wzięło udział ponad 250 wystawców z 30 krajów. W tym gronie znalazło się wielu światowych liderów branży, takich jak Stiles, Leitz, Felder, Holz-Her, Weinig, Kastamonu, SCM, Biesse, Altendorf i Siempelkamp. Poza tym "Magna ExpoMueblera 2017" przyciągnęła gości z 16 krajów, głównie z obu Ameryk.

Uczestniczące w wydarzeniu firmy zaprezentowały szeroki wachlarz produktów i rozwiązań, począwszy od standardowych maszyn CNC po zintegrowane systemy CNC przeznaczone do produkcji masowej. W ramach tegorocznych targów "Magna ExpoMueblera" po raz pierwszy powstał specjalny obszar "CNC Applications", który służył prezentacji najnowszych rozwiązań w tym segmencie maszyn, w tym m.in. nowych, inteligentnych technologii służących zwiększeniu wydajności i integracji procesu produkcyjnego. Oprócz szerokiego wachlarza maszyn i narzędzi do obróbki drewna i produkcji meblarskiej, podczas targów można było zobaczyć także akcesoria, materiały i komponenty dla przemysłu meblarskiego.

Jak zapowiadają organizatorzy targów, od 2018 roku będą one odbywały się w nowej formule. W wyniku ścisłej współpracy z wystawcami zdecydowaliśmy się targi "Magna ExpoMueblera" podzielić na dwie odsłony. Pozwoli to skupić się nam na dwóch odrębnych obszarach tematycznych - wyjaśnia Christian Pfeiffer.

Tak więc w 2018 roku, od 17 do 20 stycznia, trwać będzie edycja "Magna ExpoMueblera" dedykowana maszynom przeznaczonym do przetwórstwa drewna i produkcji mebli, a także akcesoriom i komponentom meblowym. Z kolei 6-9 marca 2018 roku odbędzie się oddzielna wystawa pod nazwą "Magna ExpoMueblera Mobiliario e interiores", podczas której firmy zaprezentują meble i artykuły wyposażenia wnętrz. Podział "Magna ExpoMueblera" na dwa wydarzenia sprawi, że każde z nich będzie jeszcze silniejsze - dodaje Christian Pfeiffer.

 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ