Biznesmeblowy.pl

Fot. Shutterstock

Rośnie sprzedaż mebli w Internecie

  • Autor: mg
  • 08 marz 2017 10:44 (aktualizacja: 09 marz 2017 09:11)

Rośnie udział mebli w grupie produktów kupowanych przez Polaków za pośrednictwem Internetu. Z badania, które zostało opracowane specjalnie na zlecenie firmy Comarch, wynika, że w Polsce w kategorii meble już 26-procentowy udział mają zakupy online. Coraz więcej znanych marek meblarskich inwestuje w sprzedaż online.

Raport przygotowany dla firmy Comarch powstał na podstawie analizy rynków sześciu krajów europejskich. Pokazuje on, że już 1/4 wszystkich zakupów meblowych w Polsce odbywa się online (26 proc.). Średnia w badanych krajach jest niższa i wynosi 21 proc., co potwierdza, że internetowa sprzedaż mebli w naszym kraju rośnie niezwykle dynamicznie i stanowi coraz istotniejszy kanał dystrybucji. Autorzy raportu podkreślali perspektywiczność zakupów online także w kontekście rosnącego udziału w rynku młodszych klientów, którzy na co dzień korzystają z nowych technologii i nie mają obaw związanych z tego typu aktywnościami.

Coraz więcej znanych marek meblarskich inwestuje w sprzedaż online. Przykładowo, w 2016 roku sprzedaż online wprowadziła w Polsce IKEA. W pierwszej kolejności rozwiązanie wprowadzono we Wrocławiu i okolicach. Miało to miejsce w listopadzie ubiegłego roku. Od lutego 2017 roku zamówienia online mogą realizować także mieszkańcy innych miast, wśród których są: Bydgoszcz, Gdańsk, Łódź, Katowice, Kraków, Opole, Poznań, Warszawę, Wrocław. Warto dodać, że obecnie sprzedaż internetowa dotyczy tylko mebli znajdujących się w asortymencie IKEA. Kompleksowa sprzedaż online w całej Polsce rozpocznie się jesienią 2017 roku, kiedy to powstanie kompleksowy sklep internetowy szwedzkiej marki. W jego ofercie znajdą się nie tylko meble, ale też większość dodatków.

Na rynku polskim powstaje coraz więcej sklepów internetowych specjalizujących się w sprzedaży mebli online. Jednocześnie coraz więcej producentów mebli równolegle prowadzi standardowe salony firmowe i zajmuje się działalnością e-commerce.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER BIZNESMEBLOWY.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu BiznesMeblowy.pl codziennie w Twojej skrzynce