Biznesmeblowy.pl

Fot. MTP

Rośnie zainteresowanie targami "Meble Polska 2017"

  • Autor: mg
  • 18 paź 2016 14:50 (aktualizacja: 19 paź 2016 07:41)

Rośnie zainteresowanie najbliższą edycją targów "Meble Polska", które odbędą się w Poznaniu w dniach 14-17 marca 2017 roku. Do udziału w nich zgłasza się wiele nowych firm, a część dotychczasowych wystawców zwiększa powierzchnię stoisk.

Spodziewaliśmy się wzrostu liczby wystawców i zajętej powierzchni ekspozycyjnej, ale obecny stan zgłoszeń przechodzi wszelkie nasze oczekiwania. W zasadzie nie ma dnia, by nie pojawiały się zapytania od nowych producentów, którzy nie uczestniczyli jeszcze w poznańskich kontraktacjach meblowych - mówi Józef Szyszka, dyrektor targów "Meble Polska". Jak podkreśla: wielu wystawców poprzednich edycji zamierza pokazać na targach jeszcze szerszy asortyment mebli niż dotychczas. W tym celu zamawiają większe stoiska lub wynajmują zamknięte przestrzenie ekspozycyjne (secret rooms), dostępne tylko wybranym grupom najważniejszych kupców meblowych.

W związku ze zwiększonym zainteresowaniem udziałem w targach organizatorzy zachęcają wszystkich, którzy do tej pory nie zgłosili chęci uczestnictwa w targach, do dopełnienia formalności (dokonania zgłoszenia w Strefie Wystawcy oraz  uiszczenia opłaty rejestracyjnej i 20% kaucji) do 31 października br. Po tym terminie rozpocznie się przydzielanie powierzchni w pawilonach. Jak zaznacza Józef Szyszka, po 31 października realizacja życzeń wystawców dotyczących wyboru lokalizacji stoiska będzie znacząco utrudniona lub niemożliwa.

Targi "Meble Polska" to największe kontraktacje meblowe w Europie Środkowo-Wschodniej. Podczas edycji 2016 na powierzchni ponad 40 tys. m2 swoją ofertę zaprezentowało 258 firm z 12 krajów (Polski, Białorusi, Chin, Czech, Holandii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Rosji, Słowacji, Ukrainy i Włoch). Miniona edycję zwiedziło łącznie 20.309 osób. Wśród targowych gości byli przedstawiciele niemal wszystkich najważniejszych grup zakupowych z Niemiec oraz szeroka reprezentacja przedstawicieli sieci salonów meblowych i dystrybutorów hurtowych z 53 krajów (m.in. Begros, VME Group, EMV Group, XXXLutz, Kika/Leiner, Mobelix, Mömax, Home24, Porta, Roller czy Genomax). Poza Polakami i Niemcami, którzy stanowili aż 16 proc. zagranicznych zwiedzających, najliczniej reprezentowani byli kupcy meblowi z Wielkiej Brytanii, Litwy, Ukrainy, Czech, Francji, Belgii, Rosji, Holandii, Hiszpanii, Szwecji i Włoch. W tym roku pojawili się także hurtowi odbiorcy mebli z takich rynków, jak Zjednoczone Emiraty Arabskie, Stany Zjednoczone, Kanada, Izrael, Chiny, Malezja czy Australia. Udział zwiedzających z zagranicy wyniósł w 2016 roku 32 proc. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER BIZNESMEBLOWY.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu BiznesMeblowy.pl codziennie w Twojej skrzynce