PARTNER PORTALU
Polska marka Hau House zaprojektowała meble i akcesoria wnętrzarskie, które łączą przestrzeń człowieka i domowego czworonoga. Fot. Hau House

Polska marka Hau House zaprojektowała meble i akcesoria wnętrzarskie, które łączą przestrzeń człowieka i domowego czworonoga. Fot. Hau House

  • Autor: mg
  • 16 maj 2018 10:43 (aktualizacja: 17 maj 2018 11:25)

Rozwija się rynek mebli dla... zwierząt

Na rynku pojawia się coraz więcej mebli przeznaczonych do aranżacji miejsc dla domowych czworonogów. Mimo wąskiej specjalizacji, segment rozwija się niezwykle dynamicznie.

Ostatnio polska marka Hau House zaprojektowała meble i akcesoria wnętrzarskie, które łączą przestrzeń człowieka i domowego czworonoga. Mogą być one wykorzystywane nie tylko przez ludzi, ale także przez zwierzęta.

Żyjąc z wieloma zwierzakami pod jednym dachem, zauważyłam duże trudności w organizacji mojej życiowej przestrzeni - mówi Amina Ba, właścicielka i projektantka Hau House. I dodaje: Zastanawialiście się dlaczego na rynku możemy znaleźć jedynie meble dla ludzi, a oddzielnie śladowe ilości mebli dla zwierzaków? Ja tak i postanowiłam to zmienić.

W ten sposób powstała marka Hau House, która łączy legowiska dla psów z meblami codziennego użytku. W jej ofercie można znaleźć np. komody z zacisznymi miejscami dla psów, stoliki kawowe łączone z legowiskami czy donice, w których znajdzie się także miejsce na miskę dla zwierzaka.

Tego typu produktów na rynku pojawia się coraz więcej. Właściciele zwierząt mogą skorzystać z mebli służących nie tylko do spania i leniuchowania, ale też do zabawy. Wśród nich są różnego rodzaju schowki i miniaturowe półeczki.

Meble dla zwierząt oferują nie tylko niewielkie firmy specjalizujące się w tym nietypowym asortymencie. Coraz częściej interesują się nimi również znaczący producenci. Jesienią 2017 roku kolekcję specjalnie zaprojektowaną dla psów i kotów wprowadziła choćby IKEA. Znalazły się w niej między innymi łóżka i drapaki. Część przedmiotów powstała na bazie istniejących już mebli marki IKEA, więc legowisko dla psa może zostać wykorzystane też jako nocny stolik.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ