Kolekcja Tulon firmy Forte. Fot. Forte

Kolekcja Tulon firmy Forte. Fot. Forte

  • Autor: mg
  • 26 wrz 2016 11:48 (aktualizacja: 26 wrz 2016 14:38)

Sierpniowy wzrost produkcji mebli

Sierpień stał pod znakiem dynamicznego wzrostu produkcji meblarskiej. Wyraźny jej wzrost odnotowano we wszystkich segmentach produktowych zarówno w porównaniu do wyników ubiegłorocznych, jak i osiągnięć z zeszłego miesiąca. To niewątpliwie efekt zwiększenia mocy produkcyjnych w ostatnim czasie, jak również rosnącej sprzedaży polskich mebli na rynkach eksportowych.

Jak podaje Główny Urząd Statystyczny, tradycyjnie polskie fabryki najwięcej opuściło mebli drewnianych, w rodzaju stosowanych w pokojach stołowych i salonach (nazewnictwo według Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług). W sierpniu br. krajowi producenci wyprodukowali łącznie 2.331 tys. sztuk. Dla porównania, w sierpniu 2015 roku wielkość produkcji w tym segmencie wyniosła 2.014 tys. sztuk. Osiągnięty w sierpniu br. wynik był również wyraźnie wyższy od tegorocznej produkcji lipcowej, gdy wyprodukowano 1.706 tys. sztuk. 

Nadal wysoką dynamikę zachowuje produkcja mebli drewnianych, w rodzaju stosowanych w kuchni. W tym przypadku w poprzednim miesiącu wyprodukowano 411 tys. sztuk, gdy przed rokiem - 271 tys. Właśnie w tym segmencie odnotowano największy przyrost produkcji r/r. W lipcu br. polskie fabryki opuściło w sumie 380 tys. sztuk tych mebli.

621 tys. sztuk - tyle mebli drewnianych, w rodzaju stosowanych w sypialni, wyprodukowały polskie firmy w sierpniu br. Przed rokiem wynik był wyraźnie niższy - 411 tys. sztuk, tak samo jak w lipcu br. - 396 tys. sztuk.

Główny Urząd Statystyczny podał także informacje na temat sierpniowej wielkości produkcji w grupie mebli do siedzenia przekształcalnych w miejsca do spania. W ostatnim miesiącu wyprodukowano ich 311 tys. sztuk przy 246 tys. sztuk wyprodukowanych przed rokiem. W lipcu br. z linii produkcyjnych polskich fabryk zeszło w sumie 212 tys. sztuk.

 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ