Biznesmeblowy.pl

Mikomax Smart Office. Fot. Mikomax

Smart working w praktyce - raport badawczy Mikomax

  • Autor: bm
  • 24 paź 2016 11:08 (aktualizacja: 25 paź 2016 11:15)

Smart working jest możliwy również na polskim rynku pracy - wynika to z podsumowania kolejnego etapu projektu badawczego prowadzonego wspólnie przez polską markę meblową Mikomax Smart Office i organizację ABSL. Jak jednak w praktyce wdrożyć smart working?

O tym dyskutowano w czasie warsztatów zrealizowanych w ramach drugiego etapu projektu. Ich uczestnicy przyjrzeli się prawnym uwarunkowaniom elastycznej pracy, a także doświadczeniom pracodawców włoskich, którzy wprowadzenie takich rozwiązań rozpoczęli już dwa lata temu.

 Uczestnicy projektu badawczego Mikomax Smart Office i ABSL wykazują dużą gotowość do wprowadzenia smart workingu we wszystkich czterech obszarach analizowanych w ankiecie przygotowanej przez firmę doradczą Variazioni. Są to polityka wewnętrzna firmy, przywództwo, technologia i aranżacja przestrzeni biurowej.

"Ankietowane firmy wykazują wysoki poziom zaufania do pracowników i tendencję do ewaluacji  zespołu przez pryzmat efektów, a nie godzin spędzonych w biurze. Postrzegają też smart working jako ważne narzędzie Employer Brandingowe, które wpływa na poziom satysfakcji i zaangażowania specjalistów. Ale diagnoza bieżącej sytuacji to tylko jeden z elementów projektu. Naszym celem jest stworzenie zestawu narzędzi i praktycznych wskazówek, rodzaju przewodnika dla firm, które chcą zmienić model pracy na bardziej efektywny i dopasowany do różnych generacji pracowników" - mówi Zuzanna Mikołajczyk, Dyrektor ds. Marketingu i Handlu, Członek Zarządu Mikomax Smart Office.

W czasie warsztatów uczestnicy rozpoczęli pracę nad praktycznym schematem wdrażania zmian w zakresie organizacji pracy. Wnioski staną się ważną częścią przewodnika dla pracodawców, który ukaże się jeszcze w tym roku. Inspiracją dla firm działających na polskim rynku mogą być przykłady wdrażania takich rozwiązań za granicą.

Źródło: Mikomax Smart Office

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER BIZNESMEBLOWY.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu BiznesMeblowy.pl codziennie w Twojej skrzynce