Biznesmeblowy.pl

Fot. Shutterstock.

Sprawa upadłości Adriany w toku

  • Autor:
  • 27 gru 2013 18:01 (aktualizacja: 30 wrz 2008 00:00)

Trwa wszczęte na wniosek Zarządu postępowanie o stwierdzenie upadłości spółki Adriana, do niedawna jednego z największych krajowych producentów mebli tapicerowanych.

Sąd Rejonowy w Toruniu na posiedzeniu niejawnym przyjął opinię biegłego w sprawie oraz sprawozdanie tymczasowego nadzorcy masy upadłościowej. 18 września br. na posiedzeniu niejawnym sąd wezwał biegłego do uzupełnienia opinii w przedmiocie zachowania terminu na wniesienie wniosku o stwierdzenie upadłości. Równocześnie tymczasowy nadzorca masy upadłościowej ma się odnieść do nowych propozycji układowych zgłoszonych przez uczestników postępowania. O ile nie zajdą szczególne okoliczności, sprawa może znaleźć finał już w trzeciej dekadzie września (już po oddaniu tego wydania „Mebli Plus” do druku).

Przypomnijmy, że 21 lipca br. do Sądu Rejonowego XIII Wydziału Gospodarczego dla Spraw Upadłościowych i Naprawczych w Toruniu wpłynął wniosek o stwierdzenie upadłości spółki Adriana. Do wniosku została dołączona propozycja ugody między właścicielem przedsiębiorstwa a wierzycielami. Dalszy los firmy uzależniony jest od toczącego się przed sądem postępowania oraz zawieranego między zainteresowanymi (i zatwierdzanego przez sąd) układu. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER BIZNESMEBLOWY.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu BiznesMeblowy.pl codziennie w Twojej skrzynce