Tkanina Leaf - projekt autorstwa Moniki Sojdy zwyciężył w ubiegłorocznej edycji Tekstyliady.

Tkanina Leaf - projekt autorstwa Moniki Sojdy zwyciężył w ubiegłorocznej edycji Tekstyliady.

  • Autor: bm
  • 04 paź 2016 13:18 (aktualizacja: 04 paź 2016 13:53)

Startuje nowa edycja konkursu na projekt tkaniny

Rozpoczęła się kolejna edycja konkursu Tekstyliada - na oryginalny projekt tkaniny meblowej. Adresatami konkursu są młodzi projektanci, studenci, ale również doświadczeni designerzy i niezależni artyści. Można nie tylko wygrać nagrodę 5 tys. zł, ale również otworzyć sobie drogę do międzynarodowej kariery.

"Tekstyliada to zdecydowanie więcej niż tylko konkurs. Mamy plan wsparcia i współpracy z projektantami. Po sukcesie zeszłorocznej edycji i wielu pytaniach od doświadczonych designerów postanowiliśmy rozszerzyć formułę. Tym razem każdy pasjonat wzornictwa może wziąć udział w konkursie" – mówi Edyta Świątek, dyrektor handlowy marki Lech modern fabrics, która jest organizatorem konkursu. - "Rynek nadruków na tkaninach rozrasta się z roku na rok. Liczy się świeże spojrzenie, czucie branży i niekonwencjonalne wzornictwo" – dodaje.

Zadanie konkursowe polega na stworzeniu wzoru drukowanej tkaniny meblowej wraz z jej wizualizacją na meblu. Projekty można zgłaszać od 3 października do 15 stycznia 2017.

Zgłoszenie zawierające wypełniony formularz oraz projekt tkaniny przygotowany w formacie TIFF wraz z wizualizacją na meblu, należy przesłać na adres konkurs@lech-tkaniny.pl. Jeśli pliki będą większe niż 5 MB prosimy o przesyłanie ich za pośrednictwem serwisów typu WeTransfer. Szczegółowe informacje w regulaminie.

Zwycięzca otrzyma 5 000 zł, a nagrodzona praca dołączy do stałej oferty wzorów Lech modern fabrics. Laureat otrzyma również deskę kreślarską. Kolejno zdobywcy II i III miejsca otrzymają 3000 i 2000 zł.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ