Sypialnia Rex, MC Akcent

Sypialnia Rex, MC Akcent

  • Autor: bm
  • 12 lip 2017 11:56 (aktualizacja: 14 lip 2017 09:01)

Sypialnia zgodna z trendami - propozycje z polskiego rynku

Na polskim rynku mebli do sypialni szczególnym powodzeniem cieszą się rozwiązania, zwiększające funkcjonalność tego pomieszczenia. Nie bez znaczenia jest też jego klimat, który ma sprzyjać wyciszeniu i relaksowi, a do tego przyczyniają się między innymi kształty i kolory mebli, a także materiały zastosowane w ich produkcji.

Jasne kolory, tapicerowane łoża lub przynajmniej ich wezgłowia, pojemniki lub szuflady na pościel, wreszcie – jak najwięcej dodatków zwiększających funkcjonalność sypialni i podkreślających jej klimat – to wiodące trendy w aranżacji przestrzeni odpoczynku i snu. Klienci na polskim rynku nadal poszukują wizualnej lekkości, jasnych, pogodnych odcieni i funkcjonalności, która pozwoli nawet w najmniejszym wnętrzu urządzić sypialnię z prawdziwego zdarzenia.

Pod względem kolorystycznym powodzeniem cieszą się zarówno jasne wybarwienia (jasny dąb, odcienie kremu i bieli), jak i ciemne (orzech, czarny dąb, czernie i ciemne szarości). Coraz modniejsze staje się łączenie różnych kolorów i struktur oraz materiałów np. połączenie jasnych odcieni drewna z elementami na wysoki połysk. Uznaniem klientów cieszą się proste formy ozdobione chromowanymi lub satynowanymi dodatkami, np. uchwyty, nogi czy listwy. Modne są meble o powierzchniach wykończonych matowo oraz fronty ze zdobionymi wstawkami, ryflowaniami czy grafikami.

Chociaż większość dostępnych na polskim rynku łóżek wykonana jest z płyt laminowanych, coraz częściej do głosu dochodzą: lite drewno, okleiny naturalne, wysokiej jakości tkaniny i naturalne skóry, wykorzystywane do wykończenia wezgłowia. Liczy się też ekologia i zdrowie – stąd drewno pokryte lakierami wodnymi czy materiały tłumiące hałas użyte w zagłówkach oraz jako element dekoracyjny mebla np. we frontach szaf, szafek.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ