Targi partnerskie Szynaka Meble w Iławie. Fot. Beata Michalik

Targi partnerskie Szynaka Meble w Iławie. Fot. Beata Michalik

  • Autor: bm
  • 11 lis 2016 14:46 (aktualizacja: 11 lis 2016 14:58)

Szynaka Meble inwestuje w innowacje i nie tylko

Jak podaje agencja informacyjna Newseria, firma Szynaka Meble stawia na innowacje. Obecnie wartość prowadzonych przez Grupę inwestycji szacuje się na 50–60 mln zł. W przyszłym roku ma zostać rozbudowane centrum logistyczne, które pozwoli firmie na bardziej konkurencyjną pozycję na świecie.

"Aby móc konkurować, nie tylko w Polsce, lecz także na rynkach europejskich, musimy bezwzględnie wprowadzać innowacje. Firma Szynaka Meble jest nastawiona na taki rozwój. Od kilku lat prowadzimy w poszczególnych zakładach potężne inwestycje, zarówno budowlane – budowa hal, jak i wprowadzenie bardzo nowoczesnych linii technologicznych" – mówi agencji informacyjnej Newseria Jan Szynaka, prezes Szynaka-Meble - "W tym roku w dwóch fabrykach wprowadziliśmy linie technologiczne, których wartość przekracza 20 mln zł. Wydajność takich urządzeń jest 3–4-krotnie większa od obecnie stosowanych."

Jak podkreśla prezes Szynaka Meble sp. z o.o., żeby móc konkurować ze światowymi firmami, trzeba wdrażać innowacje, które pozwalają przetrwać w świecie coraz bardziej innowacyjnych firm. "Kluczowy jest rozwój designu, czyli ludzi, którzy mają duży wpływ na rozwój nowych projektów. To inwestycyjne działania, które m.in. poprzez programy IT muszą nas wspomóc, żeby uzyskać jak najlepsze rozwiązania. Rynek jest coraz trudniejszy i bardziej zamknięty. Żeby konkurować, trzeba być naprawdę w każdym detalu najlepszym".

Firma obecnie rozbudowuje hale produkcyjne. Dotychczas były to linie obróbcze, teraz również linie foliowania. Łącznie tylko w tym roku nakłady inwestycyjne kształtują się na poziomie 50–60 mln zł.

"W przyszłym roku chcemy i musimy rozbudować centrum logistyczne. Pozycja firmy na świecie to nie tylko sama produkcja, trzeba odpowiednio poprawnie zachować logistykę. Obsługa transportowa to kilkanaście procent w całej cenie produktu. W związku z tym działania związane z odpowiednią dystrybucją mebli zadecydują o tym, czy będziemy na światowym rynku o wiele bardziej konkurencyjni."– mówi Jan Szynaka.

Źródło: Newseria Biznes


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ