Jan Szynaka, prezes Grupy Meblowej Szynaka, odbiera nagrodę w konkursie Regionalne Orły Eksportu. Fot. Szynaka Meble

Jan Szynaka, prezes Grupy Meblowej Szynaka, odbiera nagrodę w konkursie Regionalne Orły Eksportu. Fot. Szynaka Meble

  • Autor: mg
  • 27 paź 2016 13:07 (aktualizacja: 28 paź 2016 09:42)

Szynaka Meble w gronie najlepszych eksporterów

Firma Szynaka-Meble po raz drugi znalazła się w gronie najlepszych eksporterów w ogólnopolskim konkursie "Regionalne Orły Eksportu" w kategorii "najlepszy eksporter". Celem konkursu jest wskazanie firm oraz osób, które w największym stopniu przyczyniły się do ożywienia polskiego eksportu.

"Regionalne Orły Eksportu" to ogólnopolskie wydarzenie, którego celem jest promocja eksportu. Oprócz konkursu, towarzyszą mu spotkania, w trakcie których omawiane są kwestie dotyczące rozwoju sprzedaży na rynkach zagranicznych i strategie eksportowe.  

Po raz drugi laureatem konkursu "Regionalne Orły Eksportu" została firma Szynaka Meble. Eksport jest kluczowym elementem jej strategii sprzedażowej. Aż 80 proc. produkcji firmy trafia na rynki zagraniczne. Głównymi odbiorcami są klienci z krajów Europy Zachodniej, głównie z Niemiec.

Firmy z tak dużą sprzedażą eksportową nie tworzy się w ciągu miesiąca czy roku. To jest efekt budowania firmy przez 30 lat. Dziś możemy śmiało powiedzieć, że jesteśmy jedną z największych firm meblowych w Polsce i jedną z czołowych firm europejskich. Produkcja mebli w Polsce jest tak duża, że rynek jest zbyt mały. Przeszło 80 proc. polskich mebli eksportowanych jest zagranicę, dlatego firmy, które chcą się rozwijać, muszą eksportować swój towar i promować go na całym świecie. Spółka Szynaka Meble uzyskuje obrót roczny prawie miliard złotych, z czego 50 proc.  pochodzi z eksportu zagranicznego – powiedział, odbierając nagrodę, Jan Szynaka, prezes Grupy Meblowej Szynaka.

 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ