Biznesmeblowy.pl

W najbliższej edycji targów IMM weźmie udział ponad 1.200 wystawców. Fot. Koelnmesse

Targi IMM w Kolonii zapowiadają się rekordowo

  • Autor: mg
  • 09 sty 2018 11:06 (aktualizacja: 09 sty 2018 11:41)

Targi IMM, których najbliższa edycja odbędzie się w Kolonii w dniach 15-21 stycznia 2018 roku, zapowiadają się rekordowo zarówno pod względem ilości wystawców, jak i zajmowanej przez nich powierzchni wystawienniczej. Tradycyjnie wezmą w nich licznie także firmy z Polski.

W porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego odnotowaliśmy dwucyfrowy wzrost liczby wystawców i zarezerwowanej przez nich powierzchni – potwierdza Arne Petersen, wiceprezes Koelnmesse. Prawie wszystkie hale są już całkowicie zarezerwowane. Organizatorów szczególnie cieszy wzmożone zainteresowanie targami ze strony firm spoza Niemiec. Nie tylko północna Europa jest atrakcyjnym miejscem dla międzynarodowych firm zajmujących się meblami – niemiecka Kolonia również jest wartościową platformą biznesową, w ramach której warto prezentować nowe tendencje w projektowaniu wnętrz i produkty, jeśli przedsiębiorstwa chcą być konkurencyjnymi – zauważa Arne Petersen.

Z perspektywy najbliższej edycji targów IMM organizatorzy zauważyli wyraźny wzrost zainteresowania wystawców z Europy Wschodniej i Południowo-Wschodniej, szczególnie z Polski, Grecji i Turcji. Również producenci mebli z południowej Europy wykazują zainteresowanie rynkiem niemieckim, czego potwierdzeniem jest dwucyfrowy wzrost wystawców z Włoch, Hiszpanii i Portugalii. Coraz więcej do Kolonii wybiera się też przedsiębiorców ze Stanów Zjednoczonych.

Myślę, że niemieccy producenci mebli mają obecnie olbrzymią okazję, aby przedstawić się międzynarodowym nabywcom i skorzystać z nowych perspektyw sprzedaży – podkreśla Uwe Deitersen, dyrektor Koelnmesse.

Łącznie organizatorzy spodziewają się ponad 1.200 wystawców, z czego ponad 70 proc. będzie pochodziło spoza Niemiec. Swoją ofertę zaprezentują oni w 11 halach wystawienniczych. Oprócz szerokiej prezentacji mebli, w programie targów znajdą się również liczne wydarzenia towarzyszące.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER BIZNESMEBLOWY.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu BiznesMeblowy.pl codziennie w Twojej skrzynce