Benix

Benix

  • Autor: bm
  • 08 marz 2018 10:38 (aktualizacja: 12 marz 2018 08:53)

Targi "Meble Polska 2018" - najnowsze trendy w tapicerce

Meble tapicerowane zwracały w tym roku uwagę na targach "Meble Polska" - po pierwsze było dużo nowości, po drugie - znalazły się w zupełnie nowym miejscu niż do tej pory, po trzecie - jak zwykle kusiły, by je wypróbować...

Tapicerka w zasadzie co roku przykuwa chyba największą uwagę zwiedzających targi w Poznaniu - narożniki i sofy bowiem wręcz zachęcają do tego, by choć na chwilę na nich przysiąść i odpocząć. A przy okazji - sprawdzić sprężystość i miękkość pianek i sprężyn, dotknąć tkanin, wypróbować ruchome zagłówki czy rozkładane funkcje relaksu. W tym roku producenci wyraźnie postawili na prostotę form i stonowane kolory, na "puszyste" welwetowe tkaniny i... zmienną wysokość zagłówków. To jeden z najbardziej chyba wyrazistych trendów w tym segmencie meblarstwa - oparcia, które w zależności od potrzeb można podwyższyć lub obniżyć, dostosować ich położenie do aktualnych oczekiwań. Niektóre z nich pozwalały na przybranie niemal leżącej pozycji, inne z kolei - umożliwiały wygodne siedzenie nawet bardzo wysokim osobom.

Szeroki wybór tkanin łatwo czyszczących to już niemal standard, tym razem jednak producenci mebli i dostawcy tkanin skoncentrowali się na kolorach i ozdobnych elementach pokrycia czyli pikowaniach, przeszyciach, dekoracyjnych kedrach itp. Dało się zauważyć sporo elementów pikowanych, zarówno nowoczesnych, jak i np. tych w stylu chesterfield. Korespondowały one z dominującą kolorystyką - szarością i kolorami pastelowymi. Tych ostatnich było szczególnie dużo, w oczy rzucały się zwłaszcza pudrowe, delikatne róże, ale też odcienie koloru morskiego i turkusowego. Nie zabrakło nieco bardziej energetycznych "plam" koloru w postaci odcieni czerwonego wina czy musztardowej żółci.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ