Targi Orgatec 2016. Fot. Koelnmesse

Targi Orgatec 2016. Fot. Koelnmesse

  • Autor: mg
  • 07 lis 2016 12:57

Targi "Orgatec" - zobacz najciekawsze stoiska!

671 firm reprezentujących 40 krajów ze wszystkich zakątków świata wzięło udział w ostatniej edycji targów "Orgatec", które zakończyły się 29 października br. w Kolonii. Ich ekspozycje obejrzało prawie 56 tys. gości ze 118 państw. W efekcie targi okazały się rekordowe zarówno pod względem liczby wystawców, jak i zwiedzających.

Tegoroczna edycja targów "Orgatec" potwierdziła ich wiodącą rolę w branży rozwiązań i technologii dla przestrzeni biurowych. 671 wystawców i 56 tys. zwiedzających to wyniki rekordowe w historii imprezy. Dla porównania, w 2014 roku (impreza odbywa się w cyklu dwuletnim) w targach wzięło udział 627 firm oraz ok. 50 tys. zwiedzających. W tym czasie zwiększyła się również powierzchnia wystawiennicza - ze 105 tys. m2 (2014 rok) do 130 tys. m2 (2016 rok).

Wyniki przekroczyły nasze oczekiwania. Jesteśmy szczególnie zadowoleni, że impreza przyciąga szerszą publiczność, a nie tylko architektów i projektantów. W szczególności cieszy nas uczestnictwo w targach "Orgatec" wielu decydentów, w tym menedżerów firm, które stosują innowacyjne, holistyczne koncepcje w miejscach pracy - mówi Katharina C. Hamma z Koelnmesse.

Tegoroczna edycja targów potwierdziła, że jest to impreza o międzynarodowym charakterze. Wśród zwiedzających odnotowano szczególny wzrost gości z Unii Europejskiej (o 18,6 proc. w porównaniu do poprzedniej edycji), Bliskiego Wschodu (14,2 proc.), Azji (63 proc.) i Afryki (13 proc.). Organizatorzy tradycyjnie przeprowadzili badania wśród zwiedzających. 86 proc. respondentów stwierdziło, że są zadowoleni z uczestnictwa w targach i udało się im osiągnąć zaplanowane cele.

Tegorocznym targom "Orgatec" patronowało hasło "New visions of work". I faktycznie, na każdym kroku wystawcy eksponowali rolę nowoczesnych technologii i innowacyjnego podejścia do kreacji miejsc pracy. Co więcej, wskazywali na konieczność holistycznego podejścia do aranżacji nowoczesnych przestrzeni biurowych. Wszystkie elementy wyposażenia biura mają bowiem tworzyć układ, którego celem jest optymalne dopasowanie do potrzeb pracowników i charakteru wykonywanych zadań. Stąd prymat systemowych rozwiązań nad pojedynczymi produktami.

W tegorocznej edycji targów "Orgatec" licznie zaprezentowały się polskie firmy. Profim, Grupa Nowy Styl, MDD, Balma, Noti, Bejot, Mikomax, Maro – to tylko niektóre z nich. Wielu polskich producentów mebli biurowych specjalnie na targi w Kolonii przygotowało nowe kolekcje, potwierdzając, że meble biurowe są jednym z najdynamiczniej rozwijających się sektorów polskiego przemysłu meblarskiego.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ