PARTNER PORTALU
Targi Proposte 2018. Fot. Proposte

Targi Proposte 2018. Fot. Proposte

  • Autor: mg
  • 17 maj 2018 10:32 (aktualizacja: 18 maj 2018 07:42)

Targi "Proposte 2018" - podsumowanie

W 26. edycji targów "Proposte", które odbyły się w dniach 2-4 maja br. w Villa Erba we włoskim Cernobbio, wzięło udział 89 wystawców, w tym 41 pochodzących z Włoch.

Tradycyjnie wśród wystawców dominowali Włosi. Na 89 firm aż 41 pochodziło z Półwyspu Apenińskiego. Byli też debiutanci - włoska firma Alois Tessitura Serica, brytyjska firma Edinburgh Weavers, irlandzka firma Foxford - Belasa Weavers oraz - po raz pierwszy w historii targów "Proposte" - przedsiębiorstwo z Afryki - marokańska spółka P.I.F. Sarl. Ten ostatni przykład pokazuje postępujące umiędzynarodowienie wydarzenia, które rozpoczęło się przed 3 laty dopuszczeniem kilku tureckich producentów. Z kolei w ubiegłym roku na "Proposte" pojawiły się po raz pierwszy dwie firmy amerykańskie.

Aż 75 proc. odwiedzających tegoroczne targi "Proposte" pochodziło spoza Włoch, co stanowi wzrost o 5 proc. w porównaniu do wyników z ubiegłego roku. Wyraźnie podkreśla to międzynarodowy charakter wydarzenia. Głównie pochodzili oni z Wielkiej Brytanii, Niemiec i Francji. Dwucyfrowy przyrost zwiedzających zanotowano w przypadku takich krajów, jak Stany Zjednoczone, Japonia i Polska.

Wydarzeniem specjalnym tegorocznych targów "Proposte" był wykład słynnego włoskiego projektanta Mario Belliniego. Jednocześnie był on autorem imponującej instalacji, która znalazła się w centralnym pawilonie wystawienniczym. Warto przypomnieć, że w latach 80. Bellini zaprojektował centrum wystawowe Villa Erba.

W pierwszej części wykładu Mario Bellini przedstawił projekty architektoniczne pawilonów wystawienniczych, posiłkując się przy tym oryginalnymi rysunkami. Następnie skupił się na wybranych projektach mebli tapicerowanych swojego autorstwa, a zamknął wykład omówieniem roli tekstur tkanin obiciowych.

Tradycyjnie, trzeciego dnia targów, w przepięknej scenerii Villa Antica, odbyła się wieczorna gala.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ