Biznesmeblowy.pl

Targi w Sztokholmie. Fot. Stockholmsmässan

Trendy prosto ze Sztokholmu - fotorelacja z targów

  • Autor: bm
  • 02 marz 2017 07:50 (aktualizacja: 03 marz 2017 08:22)

"International Furniture&Light Fair" w Sztokholmie to impreza wystawiennicza, która kreuje trendy w meblarstwie i oświetleniu nie tylko dla krajów skandynawskich, ale i dla całej Europy, a nawet więcej - w tym roku bowiem skandynawscy designerzy podjęli współpracę z projektantami z USA, co dało początek zupełnie nowym projektom.

Podobnie jak inne europejskie ośrodki targowe, również Sztokholm stara się podkreślić międzynarodowy zasięg targów meblowych. W tym roku udało się osiągnąć pod tym względem niemały sukces. Liczba turystów zagranicznych wzrosła o ponad 6,5% w stosunku do ubiegłorocznej edycji. Do Szwecji przyjechał ich prawie 10.700, z 80 krajów (w porównaniu do 60 w ubiegłym roku, co stanowi wzrost o ponad 30%). W sumie Stockholmsmässan odwiedziło ponad 40.000 gości. Oprócz Szwecji, najwięcej przedstawicieli przyjechało z Norwegii (2.586), Finlandii (1.519), w Danii (1.285) i Niemiec (651).

"Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasza międzynarodowa reputacja nadal rośnie. Zaczęliśmy także obiecującą współpracę z władzami miasta Sztokholm, która skupia się wokół wspólnej wizji promowania Sztokholmu i całej Skandynawii na świecie, jeśli chodzi o design i architekturę. Otrzymaliśmy wiele bardzo pozytywnych opinii od wystawców i zwiedzających. Wielu z nich wspomniało o wysokiej jakości naszych ekspozycji, wystaw i wykładów " - mówi Cecilia Nyberg, Project Manager "Stockholm Furniture & Light Fair".

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER BIZNESMEBLOWY.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu BiznesMeblowy.pl codziennie w Twojej skrzynce