Fot. Shutterstock

Fot. Shutterstock

  • Autor: mg
  • 13 kwi 2017 13:31 (aktualizacja: 13 kwi 2017 19:17)

W Gnieźnie powstanie klasa o profilu meblarskim

W kwietniu br. zakłady meblarskie działające w powiecie gnieźnieńskim zawarły porozumienie z Centrum Kształcenia Praktycznego oraz Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Gnieźnie w sprawie utworzenia klasy patronackiej "Meble Gniezno".

Nowa klasa "Meble Gniezno" ruszy od początku roku szkolnego 2017/2018, ale już teraz trwają zapisy do klasy, która kształcić będzie w zawodzie stolarz, tapicer i krawiec. Powstała ona z inicjatywy 7 firm meblarskich z powiatu gnieźnieńskiego. W tym gronie znalazły się: Bovelii Bedding, Complet Chmielewscy, Gabis, MTD II PW, Sibag Grzegorz Gąsior, Sofex Mirosław Gąsior oraz Z.P.H. Softrans Górscy. Projekt ma ułatwić meblarzom pozyskiwanie wykwalifikowanych pracowników.

Porozumienie zawarte przez przedstawicieli branży meblarskiej z Centrum Kształcenia Praktycznego w Gnieźnie jest jednym z pierwszych efektów projektu "Era zawodowców". Jest on owocem międzynarodowej konferencji "Dialog na rzecz gospodarki Powiatu Gniezno/Szkolnictwo zawodowe a rynek pracy", która odbyła się w marcu br. Firmy, wspierając szkolnictwo zawodowe, zyskają w ten sposób wykwalifikowanych pracowników, natomiast szkoły mogą dostosować swój program kształcenia do potrzeb konkretnego rynku pracy.

Chętni do nauki zawodu mogą liczyć na m.in. atrakcyjne wynagrodzenie, system stypendialny dla wyróżniających się uczniów, a także staże krajowe i zagraniczne.

Uczniowie zainteresowani podjęciem nauki w klasie patronackiej "Meble Gniezno" powinni złożyć wniosek o przyjęcie do klasy patronackiej w wybranym zawodzie. Wnioski można pobrać w CKP oraz ze stron internetowych www.ckp.gniezno.pl. Dodatkowe informacje można uzyskać w Instytucie Doradztwa Zawodowego przy CKP.

 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ