Biznesmeblowy.pl

Salon Agata w Opolu. Fot. Agata

W Opolu powstanie drugi już salon sieci Agata

  • Autor: mg
  • 21 gru 2017 10:31 (aktualizacja: 27 gru 2017 09:08)

W Opolu ma powstać drugi salon sieci Agata. Zostanie on zlokalizowany pomiędzy działającymi w tym mieście marketami Aldi i Tesco. Jego otwarcie zaplanowane zostało na 2019 rok. Obecnie trwają prace związane z przygotowaniem terenu pod przyszłą budowę (m.in. wycinka drzew).

Choć w Opolu działa już jeden salon sieci Agata (przy ulicy Wrocławskiej), to właściciele marki podjęli decyzję o budowie w tym mieście kolejnego. Decyzja wynika z dużej dynamiki rozwoju sieci specjalizującej się w sprzedaży mebli i artykułów wyposażenia wnętrz. Według wstępnych planów, budowa rozpocznie się w marcu 2018 roku. Otwarcie nowego obiektu, z którego będą korzystali mieszkańcy Opola i okolic, zostało przewidziane na pierwsze półrocze 2019 roku. Salon będzie miał dwie kondygnacje i powierzchnię zabudowy wynoszącą ok. 5 tys. m2 (powierzchnia całkowita będzie dwukrotnie większa).

Historia marki Agata sięga roku 1952, w którym to powstało państwowe przedsiębiorstwo produkcyjne pod nazwą "Bytomskie Fabryki Mebli". To był początek, który położył podwaliny pod obecną działalność firmy. Przez kolejne 60 lat przedsiębiorstwo przeszło szereg transformacji. Obecnie Agata to 24 salony wielkopowierzchniowe oferujące meble i artykuły wyposażenia wnętrz. Znajdują się one w: Katowicach, Gliwicach, Białymstoku, Bielsku-Białej, Rybniku, Rzeszowie, Warszawie (Okęcie, Targówek), Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Szczecinie, Opolu, Kaliszu, Płocku, Gdańsku, Krakowie, Słupsku (salon patronacki), Wałbrzychu (salon patronacki), Lublinie, Częstochowie, Stalowej Woli, Nowym Sączu oraz Rumi.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER BIZNESMEBLOWY.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu BiznesMeblowy.pl codziennie w Twojej skrzynce