Biznesmeblowy.pl

Stoisko Grupy Kinnarps na Stockholm Furniture & Light Fair. Fot. Kinnarps

W tym roku Grupa Kinnarps obchodzi 75-lecie

  • Autor: mg
  • 08 marz 2017 09:59 (aktualizacja: 08 marz 2017 10:38)

Firmę Kinnarps w 1942 roku założyli Evy i Jarl Anderssonowie. Obecnie jest ona czołowym producentem mebli biurowych na świecie. Z tej okazji podczas Targów Mebli i Oświetlenia w Sztokholmie ("Stockholm Furniture & Light Fair" ) Kinnarps przygotował specjalną wystawę "Silhouettes of Kinnarps", upamiętniającą 75-letnią historię spółki.

W latach 40. XX wieku Kinnarps wykonywał meble na zamówienie, głównie dla architektów. W latach 50. firma zainwestowała w pierwszą, pełną linię mebli biurowych, a w roku 1952 wydała swój pierwszy katalog. Jeszcze na początku lat 60. szwedzki producent zatrudniał 34 ludzi, a jego ówczesny obrót przekroczył 2 mln szwedzkich koron.

Obecnie Grupa Kinnarps jest największą w Europie pod względem wielkości firmą z branży mebli biurowych. Zatrudnia około 2.200 pracowników w Szwecji i pozostałych częściach Europy. Ogółem, łącznie z agentami handlowymi, dla Kinnarps pracuje około 2.800 ludzi na całym świecie. Firma oferuje wszelkiego rodzaju meble do przestrzeni biurowych, od pojedynczych stanowisk pracy po sale konferencyjne, szkoleniowe, miejsca spotkań, gabinety, launch roomy, restauracje, recepcje, aż do przestrzeni typu chill out.

W Polsce marka Kinnarps jest obecna od początku lat 90. XX wieku. Jako firma Kinnarps Polska została zarejestrowana 29 marca 2000 roku. Aktualnie zatrudnia ponad 100 osób.

Podczas targów mebli i wyposażenia wnętrz, które odbyły się w Sztokholmie, specjalnie przygotowane z okazji jubileuszu stoisko organizatorzy imprezy uznali za najlepsze spośród wszystkich ekspozycji.

Bardzo się cieszymy z tej nagrody. W tym roku Kinnarps obchodzi 75-lecie swojego istnienia, za pomocą tego stoiska chcieliśmy zwrócić uwagę na naszą historię, ale też na to, jaką firmą jesteśmy obecnie i jaką będziemy w przyszłości. Chcieliśmy zaproponować naszym gościom przedsmak rozwiązań przestrzeni pracy, które zapewniają firmom rozwój, a pracownikom dobre samopoczucie. Nagroda pokazuje, że nam się to udało – mówi Elisabeth Slunge, dyrektor ds. oferty globalnej i komunikacji Kinnarps.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER BIZNESMEBLOWY.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu BiznesMeblowy.pl codziennie w Twojej skrzynce