Minister Rozwoju Mateusz Morawiecki na targach Drema. Fot. MTP

Minister Rozwoju Mateusz Morawiecki na targach Drema. Fot. MTP

  • Autor: bm
  • 16 wrz 2016 07:00 (aktualizacja: 17 wrz 2016 09:08)

Wicepremier Mateusz Morawiecki spotkał się z branżą

Wicepremier i Minister Rozwoju Mateusz Morawiecki gościł 15 września na Ogólnopolskim Kongresie Meblarskim „Polskie meble – konkurencyjna Polska”, odbywającym się podczas Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego Drema w Poznaniu.

Wystąpienie Mateusza Morawieckiego otworzyło Ogólnopolski Kongres Meblarski, zorganizowany przez Ogólnopolską Izbę Gospodarczą Producentów Mebli. Wicepremier zwrócił uwagę na fakt, że branża meblarska jest jednym z kluczowych segmentów polskiej gospodarki i obiecał, że zrobi wszystko, co w jego mocy, by wspierać rodzimych producentów mebli. Prezes OIGPM Jan Szynaka uhonorował Mateusza Morawieckiego, w imieniu Izby i całej branży, honorową statuetką "Ambasador Meblarstwa".

Minister Rozwoju odwiedził również ekspozycję targów Drema, rozmawiał z wystawcami, a na koniec swojej wizyty wygłosił przemówienie w przestrzeni Polskiej Fabryki Mebli, gdzie podkreślił, że: "Branża meblarska jest naszym polskim sukcesem. Jesteśmy szóstym eksporterem na  świecie i trzecim w Europie po Włoszech i Niemczech. W ciągu dwóch, trzech lat mamy szansę stać się europejskim numerem jeden. To jest nasz cel. Chcemy, żeby polskie meble były eksportowane na cały świat  z etykietą „Made in Poland”. Etykietą, która będzie świadczyła o ich jakości i znakomitym wzornictwie."


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ