Biznesmeblowy.pl

Własna marka - własna niezależność

  • Autor: Urszula Koronczewska
  • 27 gru 2013 18:02

XXIX Międzynarodowe Targi Meblowe „Ostróda – Jesień 2007” stały się niemalże symbolem niezłomnego optymizmu. Nie tylko w sferze kreacji nowych mebli.

W obliczu upadku koncernu Schieder w Niemczech i problemów polskich firm z nim związanych, producenci wykazali nadzwyczajną pogodę ducha. Losy większości przedsiębiorstw nie są jeszcze rozstrzygnięte, ale nikt nie zakłada najgorszych rozwiązań, tj. likwidacji fabryk. Istotne jest, by nowy inwestor kontynuował produkcję mebli. Tego samego zdania są handlowcy. Siłą firm, które wchodziły w skład koncernu Schieder jest marka. Ich własna, niezależna od byłego giganta.

Hity udoskonalone

Zaprezentowana podczas targów oferta odzwierciedlała optymizm – różnorodnością form, ciekawymi połączeniami kolorystycznymi oraz doskonaleniem już istniejących hitów sprzedaży krajowej i eksportowej. Znany na rynku od lat system „Firenze” Bydgoskich Fabryk Mebli wzbogacono o meble gabinetowe (w tym stół konferencyjny) i biblioteczne, zaś zestaw „Malaga” zyskał na oświetleniu w witrynach. Po raz pierwszy w Polsce zaprezentowano zestaw do salonu „Quadra” w wybarwieniu olcha amerykańska. Nowością BFM jest „Memphis” w jasnym dekorze (buk rdzeniowy), harmonizującym ze szklanymi frontami szafek w kolorze czekoladowego brązu. Poza tym cechują go horyzontalne linie oraz zaokrąglona, funkcjonalna dolna część szafek wiszących (szuflady). Na stoisku firmy FS Favorit Furniture goście mieli okazję zobaczyć program „Dito” w nowej szacie – w kolorze orzech antyczny, który bardziej przypadł do gustu handlowcom niż proponowane wcześniej wybarwienie czereśnia antyczna. Natomiast program „Gloria” w kolorze kasztan firmy Bogatti został rozszerzony o meble do sypialni, a zestaw „Piaggio” w kolorze bantu – o wersję do jadalni i salonu. Różnorodność brył (m.in. biurowych) gwarantuje indywidualne aranżacje.

Wypoczynek regulowany

Wśród mebli wypoczynkowych dominowały formy zarówno organiczne, jak i klasyczne. Firma Flair Poland zaprezentowała narożnik „Sunshine” w tkaninie „Solado”(poliester), o ciekawym kształcie, dzięki któremu obie części dopasowane są do siebie tak, że tworzą „niepodzielną” całość. Nowością jest też sofa „Cambio”, wyposażona w regulowany zagłówek oraz oparcie. Różnorodność konfiguracji zapewnia model „Greta”, pokazany po raz pierwszy podczas targów poznańskich. I tutaj funkcjonalność i wygoda odgrywa duźą rolę – oparcie i podłokietniki są regulowane. Wzornictwo mebli wypoczynkowych BFM-Etap docenił m.in. Krzysztof Kowalski z salonu Empir w Łodzi, zwracając szczególną uwagę na programy „Azurro” oraz „Lumina”. „Azzurro” składa się z 2 elementów podstawowych: sofy 2,5 i sofy 3-osobowej + element narożny + taboret funkcyjny (z wbudowanym kwietnikiem). Charakteryzuje się oryginalną formą – warstwową konstrukcją, nietypowym rozwiązaniem oparcia oraz pikowaniem. Zaprezentowany w bieli łączonej delikatnie z oliwkowym odcieniem jawił się jako elegancki zestaw, orzeźwiony naturalnym kolorem zieleni. Wśród nowości BFM-Etap znalazł się też program „Rosso” o niezwykle dynamicznej formie, sofa z funkcją spania „Verde” oraz „Chillout” – fotel telewizyjny. TG – Tapicernia Gniewkowo oferowała sofy, narożniki m.in. w tkaninach szenilowych z dodatkiem poliestru, o grubym, wyrazistym splocie (kanapa „Jasmin”), bądź w tkaninach poliestrowych z dodatkiem akrylu, dzięki któremu tkanina staje się miękka (sofa „Thais”). Bryłę ostatniego modelu urozmaicono półkami.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER BIZNESMEBLOWY.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu BiznesMeblowy.pl codziennie w Twojej skrzynce