Komandor

Komandor

  • Autor: bm
  • 30 sie 2017 12:06

Wysoka zabudowa kuchenna - wyzwanie dla projektanta

Jak zaprojektować kuchnię, by znalazło się w niej miejsce na wysoką zabudowę, ale aby jednocześnie nie przytłoczyła ona pomieszczenia? Projektanci mebli kuchennych mają wiele pomysłów - rozwiązaniem mogą być przeszklenia, odpowiednio dobrane kolory, fronty na wysoki połysk odbijające światło...

Czytaj też: BIAŁE MEBLE KUCHENNE

Kuchenna "meblościanka" jest ciekawą i bardzo funkcjonalną alternatywą dla tradycyjnej zabudowy składającej się z górnych i dolnych szafek. Pozwala w efektywny sposób zagospodarować miejsce i jest zazwyczaj bardzo pojemna. Cała ściana szafek i ukrytych schowków to doskonałe rozwiązanie zarówno dla dużych, jak i niewielkich mieszkań. W wysokiej zabudowie łatwo ukryć zarówno lodówkę, jak i zmywarkę, a także wiele sprytnych rozwiązań, w tym wysokich i niskich cargo, szuflad z organizerami czy innych akcesoriów porządkujących wnętrze szafek. Dzięki wysokiej zabudowie możemy umieścić piekarnik w wygodnym miejscu, nie wymagającym schylania się, znajdzie się też miejsce na mikrofalówkę albo zabudowany ekspres do kawy. 

Minusem, który jednak łatwo zlikwidować, jest kontrowersyjna estetyka monolitycznej zabudowy. Może przytłaczać wizualnie wnętrze i dlatego już podczas projektowania kuchni warto zadbać o odpowiedni dobór zarówno frontów, jak i sprzętu AGD czy akcesoriów meblowych. Efektownie będą wyglądały szafki wykończone w wysokim połysku, odbijające światło i dające efekt niemal lustrzany. Lekkości doda też biel i jasne, żywe kolory. Dla lubiących odrobinę ekstrawagancji dobrą propozycją mogą być fronty szklane. Projektanci mebli kuchennych lubią też bawić się kolorystyką - w przypadku wysokiej zabudowy mają duże pole do popisu. Na pewno dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie systemów bezuchwytowych, aby uchwyty czy gałki nie psuły efektu gładkiej, jednolitej ścianki.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ