Model Massimo z panelem audio pozwoli naładować telefon bez konieczności wstawania z sofy. Fot. Gala Collezione

Model Massimo z panelem audio pozwoli naładować telefon bez konieczności wstawania z sofy. Fot. Gala Collezione

  • Autor: bm
  • 01 lut 2017 07:37 (aktualizacja: 02 lut 2017 08:55)

Zestawy wypoczynkowe – co oferuje polski rynek?

Narożnik plus fotel, sofa dwójka plus sofa trójka, sofa i dwa fotele, wreszcie – narożnik modułowy z dodatkowymi pufami – tzw. zestawy wypoczynkowe na polskim rynku są dostępne w przeróżnych konfiguracjach. Im więcej elementów, tym większa popularność wśród klientów.

W fotogalerii prezentujemy 50 propozycji, w większości dostępnych w sklepach na terenie kraju. Warta odnotowania jest spora liczba nowości, które pojawiły się w ostatnich miesiącach 2016 roku. Nie brakuje też jednak kolekcji, które na rynku są nieco dłużej, ale wciąż cieszą się popularnością – to świadczy o tym, że producentom udało się trafnie ocenić potrzeby polskich klientów.

Jest wśród propozycji producentów pewna grupa mebli, w których szczególną uwagę zwraca design. Nietypowe formy zagłówków czy podłokietników, kształt całej bryły, ciekawe nóżki czy przeszycia – to jest to, co lubią klienci szukający produktów efektownych. Przy czym nie oznacza to bynajmniej rezygnacji z funkcjonalności. Ta jest zachowana w odpowiednim wypełnieniu siedziska, zastosowaniu nowoczesnych tkanin obiciowych czy systemów ruchomych zagłówków i innych udogodnień.

Rosnącą popularnością na rynku cieszą się duże, rozłożyste, składające się z wielu elementów zestawy narożnikowe, na których może wypoczywać nawet liczna rodzina i które doskonale sprawdzą się jako niezobowiązujące miejsce spotkań dla przyjaciół. Wśród zestawów zaprezentowanych w przeglądzie znajdziemy takie, w których jest niemal wszystko – począwszy od funkcji spania, poprzez pojemniki, schowki i półeczki, aż po wbudowane systemy audio i funkcje relaksu. Oczywiście nie wszystko naraz – wspomniane elementy występują zazwyczaj w opcjach do wyboru, w zależności od upodobań klientów. Liczy się wygoda, w związku z czym w opisach produktów coraz częściej powtarzają się następujące sformułowania: szerokie podłokietniki, podwójne sprężynowanie, wysuwane zagłówki i podnóżki, funkcja relaksu, wyjątkowo duża powierzchnia spania.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ