Biznesmeblowy.pl

Wnętrze jednego ze sklepów firmowych Vox. Fot. Meble Vox

Zmiany na mapie sklepów meblowych

  • Autor: Beata Michalik
  • 06 lip 2015 09:06 (aktualizacja: 08 lip 2015 08:18)

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy otwarto wiele nowych sklepów z meblami i wyposażeniem wnętrz. Obraz rynku wyraźnie zmienia się – na korzyść sieci handlowych, sklepów firmowych i niewielkich „butików” z designerskimi produktami zarówno polskimi, jak i sprowadzanymi z zagranicy.

Coraz więcej sklepów partnerskich

Chyba najbardziej intensywny rozwój przeżyła w ciągu ostatnich 12 miesięcy sieć sklepów firmowych i patronackich Black Red White. Otwarto kilkanaście nowych punktów handlowych, zmodernizowano drugie tyle albo nawet więcej. Nowe sklepy firmowane przez producenta z Biłgoraja powstały głównie w mniejszychh miastach, między innymi jesienią 2014 w: Bielsku Białej, Międzyrzeczu, Kostrzynie nad Odrą, Radomsku, Podkowie Leśnej, w Drawsku Pomorskim, Szczecinie, Świeciu, Górze Kalwarii i Nowym Targu. W listopadzie i grudniu sieć salonów partnerskich BRW powiększyła się o kolejne punkty sprzedaży. Nowo otwarte salony partnerskie Black Red White znajdują się w Lubaniu, Łukowie, Nakle nad Notecią, Sanoku oraz Włocławku i Pawłowicach. Salony w Szczecinku, Głownie, Płocku, Proszowicach, Sieradzu i Wieruszowie, przeszły w tym czasie gruntowną metamorfozę. Wiosną 2015 r. powstał liczący 720 m2 sklep BRW w Nisku. W sklepach w Kamiennej Górze, Szamotułach i Żyrardowie otwarto studia kuchenne. Studia kuchni powstały również między innymi w Szubinie i Legionowie.

Dla amatorów mebli zagranicznych

AD Loving Home - dystrybutor mebli i dodatków światowych marek - otworzył w ciągu ostatnich dwóch miesięcy trzy nowe salony (11 kwietnia w Gdyni, 14 maja w Krakowie i 21 maja w Warszawie). Planuje również otwarcie pierwszych salonów za granicą. W Polsce AD Loving Home posiada obecnie osiem salonów: pięć z nich (w Gdyni, Wrocławiu, Krakowie, Łodzi i Katowicach) to duże showroomy pokazowe, w których prezentowana jest szeroka oferta marki. Obecnie w portfolio AD Loving Home znajdują się m.in. Almi Decor, Rosenthal, Kartell, Villeroy&Boch, Iittala, Koziol, Ralph Lauren, Andrew Martin, Designers Guild, York, Christian Lacroix. Firma jest również wyłącznym dystrybutorem marki Artwood w Polsce.

Unikalne meble i dekoracje

Nowy sklep marki House&More powstał w listopadzie 2014 roku w poznańskim Starym Browarze, jednym z najbardziej znanych centrów handlowych na świecie – zajmuje tam 550 metrów kwadratowych powierzchni. W nowym salonie klienci mogą kupić kolekcje mebli i akcesoriów najlepszych światowych marek. Znajdą tu również meble i dodatki wyprodukowane przez wykwalifikowanych rzemieślników w małych warsztatach na całym świecie oraz w Polsce.

W kwietniu i w maju w Warszawie powstały dwa kolejne sklepy firmowe House&More - pierwszy - przy ul. Branickiego 11, drugi - przy ul. Rozbrat 20. W tej chwili marka posiada łącznie 12 salonów w Polsce, z czego pięć - w samej Warszawie.

Wkrótce liczba sklepów przekroczy setkę

W maju 2015 sieć sklepów meblowych Abra powiększyła się o kolejne placówki - tym razem w Wieluniu (województwo łódzkie) i w Brodnicy (województwo kujawsko-pomorskie). Spółka zapowiada otwieranie kolejnych sklepów i dynamiczny rozwój swojej sieci w całym kraju. Co miesiąc Abra otwiera nowe placówki handlowe i już w najbliższe wakacje liczba sklepów pod szyldem Abry przekroczy 100 obiektów. A to, jak zapowiadają przedstawiciele spółki Abra, jeszcze nie koniec ekspansji sieci. Plan rozwoju sieci Abra na kolejne lata zakłada kontynuację w docieraniu do nowych lokalnych rynków, w szczególności w niewielkich miastach, gdzie w tej chwili jest wyraźny niedosyt jeśli chodzi o sklepy meblowe.


WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER BIZNESMEBLOWY.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu BiznesMeblowy.pl codziennie w Twojej skrzynce