bypolk_limax_800x533.jpg

bypolk_limax_800x533.jpg

  • Autor: bm
  • 19 paź 2016 08:02 (aktualizacja: 27 paź 2016 13:38)

Aktor Piotr Polk zaprojektował własną kolekcję mebli

17 października w warszawskim showroomie The Prime odbył się Wernisaż Autorskich Mebli i Projektów Piotra Polka. Artysta swoją przygodę z meblami zaczął 21 lat temu, a dziś może pochwalić się prawdziwą kolekcją. Zaprezentował prototypy z linii New Classic Design byPolk.

Połączenie miękkości drewna z surowością szkła czy gładkością metalu, naturalna kolorystyka z surowymi akcentami - to cechy charakterystyczne kolekcji Piotra Polka. Znalazł się w niej między innymi stolik "Limax", łączący szkło i ryflowany dąb, a także "Rome" - kredens, który przywraca wspomnienia szalonych lat 30 z jego stylistyką Art Deco w nowoczesnej formie (czereśnia w połączeniu z wyszczotkowanym metalem). Jest tu też "Coco" - nowoczesna, olchowa konsolka, która przywołuje tradycję giętych mebli.

Jak to się zaczęło? Przed laty Piotr Polk chciał kupić konsolkę – drobny mebel z duszą. Cena przeszła najśmielsze wyobrażenia aktora. Opuścił więc klinikę mebli bez konsoli i pojechał do... sklepu budowlanego. Kupił drewno, klej, piłkę, drobne narzędzia, papier ścierny, bejcę, lakier, pędzle. W domu narysował wymarzoną konsolkę i według rysunku zaczął starannie obcinać drewno. Mały mebel nie wzbudził zachwytu najbliższych, bo daleko mu było do doskonałości. Ale nie efekt się liczył, a sama radość tworzenia. To wtedy aktor poczuł ją po raz pierwszy. I czuje ją do dziś.

Meble z kolekcji New Classic Design By Polk są dostępne na zamówienie w showroomie The Prime.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ