Muzeum Ognia w Żorach. Fot. OVO Grąbczewscy Architekci. Fot. Tomasz Zakrzewski

Muzeum Ognia w Żorach. Fot. OVO Grąbczewscy Architekci. Fot. Tomasz Zakrzewski

  • Autor: Redakcja
  • 13 kwi 2017 10:28 (aktualizacja: 13 kwi 2017 10:32)

Architekt Oskar Grąbczewski - gościem SDR w Katowicach

Autor wyjątkowego projektu Muzeum Ognia w Żorach oraz wielu innych nagradzanych budynków i wnętrz - Oskar Grąbczewski - opowie o swojej pracy w trakcie najbliższego spotkania Studia Dobrych Rozwiązań w Katowicach - zapraszamy już 20 kwietnia!

Oskar Grąbczewski studiował architekturę na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Od 1993 do 1994 roku przebywał na stypendium i pracował w Dortmundzie, Essen, Duesseldorfie i Berlinie. Od 1994 do 2002 roku pracował w AIR Jurkowscy Architekci w Katowicach. W 2002 roku rozpoczął wraz z żoną Barbarą własną praktykę projektową.

Pracownia OVO Grąbczewscy zdobyła do tej pory ponad 40 krajowych i międzynarodowych nagród - wśród nich Nagroda Roku SARP 2006 dla najlepszego budynku w Polsce, Nagroda Polski Cement w Architekturze 2007 dla najlepszego betonowego budynku w Polsce, Nagroda Europe 40 UNDER 40 2009 dla najlepszych europejskich młodych architektów i projektantów, Nagroda Sportowy Obiekt Roku 2011, finał konkursu Życie w Architekturze 2012 i 2015, nominacja do Nagrody Roku SARP 2016, nominacja do Mies van der Rohe Prize 2017.

Do najciekawszych projektów OVO należą m.in. Pawilon Paleontologiczny w Krasiejowie, Muzeum Ognia w Żorach, Ośrodki Zdrowia w Gierałtowicach i Przyszowicach, Centrum Administracyjne w Wielkiej Wsi.

Oskar Grąbczewski jest wykładowcą akademickim, krytykiem architektury i felietonistą oraz jurorem w konkursach architektonicznych.

Projekty OVO były pokazywane m.in. w Atenach, Amsterdamie, Barcelonie, Florencja, Rzym, Wiedeń, Praque, Budapeszcie, Bukareszcie i Bratysławie."

Oskar Grąbczewski opowie o swojej pracy już 20 kwietnia w trakcie spotkania dla projektantów i architektów Studio Dobrych Rozwiązań. Zapraszamy do Międzynarodowego centrum Kongresowego w Katowicach!

ZAREJESTRUJ SIĘ NA SDR W KATOWICACH


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ