PARTNER PORTALU
Biuro firm Balma i Noti. Fot. K. Kosowicz

Biuro firm Balma i Noti. Fot. K. Kosowicz

  • Autor: mg
  • 12 paź 2017 11:08 (aktualizacja: 12 paź 2017 11:20)

Balma wykorzystuje nowoczesne technologie w procesie projektowania

Firma Balma wykorzystuje najnowsze technologie, by skrócić czas projektowania i szybciej wprowadzać na rynek zindywidualizowane produkty. Dzięki temu zyskuje przewagę konkurencyjną. Wśród narzędzi wspierających projektowanie i zarządzanie dokumentacją jest program Audiodesk.

Działamy zgodnie z filozofią Think Pro, a rozwiązania Autodesk wpisują się w nią idealnie. Dzięki temu możemy kastomizować nasze produkty pod potrzeby naszych klientów – mówi Dariusz Kudłaszyk, kierownik działu konstrukcyjno-technologicznego firmy Balma.

Odpowiadając na oczekiwania rynkowe dotyczące skrócenia czasu projektowania i szybszego wytwarzania zindywidualizowanych produktów, Balma wykorzystuje oprogramowanie Autodesk Inventor i nakładkę Woodwork. Cyfrowe prototypowanie pozwala ograniczyć liczbę fizycznych modeli, wykryć ewentualne błędy i zmodyfikować projekt we wczesnej fazie, przyczyniając się do redukcji kosztów i zwiększenia efektywności pracy projektantów. Z symulacją dynamiczną firma testuje każdy kształt, formę oraz funkcjonalność mebla i wybiera optymalne rozwiązanie pod kątem indywidualnych potrzeb użytkownika.

Istotnym elementem cyfrowego prototypowania w Balmie jest zarządzanie dokumentacją za pośrednictwem Autodesk Vault – rozwiązania które porządkuje pracę i usprawnia przepływ informacji między poszczególnymi działami. Vault umożliwia efektywne i bezpieczne zarządzanie plikami i zestawieniami komponentów, śledzenie ich historii i udostępnianie informacji w prosty i szybki sposób wszystkim członkom zespołu. 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ