Fot. Grupa Nowy Styl

Fot. Grupa Nowy Styl

  • Autor: bm
  • 12 gru 2016 10:34 (aktualizacja: 13 gru 2016 11:28)

Biurowa rewolucja - nowoczesne rozwiązania projektantów

Nowocześnie wyposażone miejsce pracy wymaga dziś czegoś więcej niż standardowe meble dla pracowników. Trendem są wielofunkcyjne, nowoczesne przestrzenie, zapewniające odpowiednie miejsce do pracy, ale też relaksu. Kolorowe, ciekawie zaaranżowane, wspomagają wydajność i integrację.

Dziś nowoczesne miejsce pracy coraz rzadziej przypomina pomieszczenie biurowe z biurkiem, fotelem i regałami na dokumenty. Jest przytulne i komfortowe – jak w domu. Stwarza dogodne warunki do kreatywnej i wydajnej pracy. Nawet przestrzenie typu open space, gromadzące dziesiątki czy setki ludzi w jednym miejscu stają się przyjazne pracownikom. 

Wyniki badań potwierdzają duże problemy z koncentracją i wydajnością osób pracujących w warunkach ciągłego hałasu, która spada nawet do 50%. Według Ipsos dla 95% pracowników ważna jest możliwość wykonywania zadań w prywatności i maksymalnym skupieniu się. W niesprzyjających warunkach tracą oni średnio 86 minut każdego dnia, a to bezpośrednio przekłada się na wyniki finansowe przedsiębiorstw. Zwiększenie efektywności pracy tylko o 1% w firmach zatrudniających 100 osób przynosi oszczędności w kwocie 600 tys. zł rocznie. Aranżacja biura jako przyjaznej przestrzeni staje się więc niezbędną inwestycją wpływającą bezpośrednio na rozwój przedsiębiorstwa. Nikogo już nie zaskakują ergonomiczne fotele, mogące dostosować się do pozycji ciała siedzących i biurka z regulowaną wysokością blatów.

Trendem są wielofunkcyjne, nowoczesne przestrzenie, zapewniające odpowiednie miejsce do pracy, ale też relaksu. Wyposażone w kolorowe, ciekawe i zwracające uwagę niebanalnym designem meble biurowe przypominające te, które mamy w salonach. Producenci nie tylko podążają za oczekiwaniami klientów, ale dyktują nowe trendy. Pojawiają się więc w biurach nowoczesne, dopracowane do perfekcji fotele mPosition, pasywne, zapewniające komfort akustyczny budki telefoniczne QuadraPhonebox czy mobilne meble, np. TreeHouse, które zapewniają intymną przestrzeń do pracy wymagającej dużego skupienia, by za chwilę – po połączeniu w moduły – stać się miejscem improwizowanych narad i spotkań. Coraz częściej stosowane ekrany czy panele wygłuszające nie tylko przyczyniają się do skutecznego tłumienia hałasu (testy laboratoryjne dowodzą, że umożliwia to redukcję o średnio 8 dB), ale też stanowią niebanalne, kolorowe ozdoby wnętrz biurowych. Wszystko po to, aby praca człowieka była w pełni wydajna. 

Źródło: Everspace


WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

    • ilona, 2017-01-02 10:05:05
    Jestem pod wrażeniem dla gamy kolorystycznej - cieszę się, że meble biurowe nie muszą być nudne. nie wyobrażam sobie pracy w monotonnym wnętrzu i cieszę się, że znalazłam EVERSPACE :)
    • Natalia, 2016-12-22 09:59:07
    znam everspace od lat, ale tym razem przeszli samych siebie! świetny artykuł, a zdjęcia skradły moje serce - tak powinny wyglądać wszystkie biura, praca na pewno stałaby się przyjemnością