Sofa Bob

Sofa Bob

  • Autor: bm
  • 25 wrz 2016 11:27 (aktualizacja: 27 wrz 2016 09:59)

Dobry Tydzień Projektanta – zobacz efekty warsztatów!

Zestaw modułowych mebli skrzyniowych, funkcjonalna sofa z licznymi schowkami, pufy z uchwytami w komplecie ze stolikiem kawowym – to efekty pracy młodych projektantów, którzy wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez Dobrotekę, we współpracy z producentami mebli, firmami Kler, Meble Jończyk oraz Sit-Sit.

 W dniach 1.09-09.09.2016 po raz piąty odbyły się warsztaty „Dobry Tydzień Projektanta”.
Do udziału w tegorocznej edycji zaproszono sześciu laureatów konkursu „Wizja wypoczynku”
oraz trzech producentów z regionu: firmę KLER, Meble Jonczyk oraz Sit-Sit. Celem warsztatów było umożliwienie młodym projektantom przedstawienia własnych wizji mebli oraz ich zrealizowanie
w zakładach produkcyjnych.

Zakończenie warsztatów oraz ogłoszenie wyników miało miejsce w sobotę 17 września, podczas tegorocznej Gali Fundacji Piotra Klera, w Filharmonii Opolskiej. Zwycięzców wyłoniło jury w składzie: arch. Romuald Loegler, arch. Ewa Kuryłowicz, Ewa Gołębiowska, arch. Witold Szymanik, Piotr Kler, Magdalena Kiełkiewicz, Katarzyna Pełka. Nagrodę główną „Dobrego Tygodnia Projektanta” otrzymał duet współpracujący z firmą Meble Jonczyk: Kinga Pawlik i Małgorzata Płoskońska, które zaprezentowały system regałów BOX.

BOX - to zestaw modułowych mebli skrzyniowych. Założeniem było stworzenie lekkich i kompaktowych elementów bazowych, które po połączeniu stworzą funkcjonalny regał. Komplet składa się z 6 modułów a tworzą go 4 niezależne szafki o różnej funkcji i przeznaczeniu. Dzięki prostemu systemowi łączeń można zestawić je ze sobą w różnej konfiguracji. Elementy łączą się ze sobą dzięki zastosowaniu okrągłych ślizgaczy meblowych, które pozwalają na regulowanie wysokości mebla w celu zniwelowania nierówności podłogi. Po złączeniu modułów, nogi tworzą charakterystyczny wzór, który wzbogaca prostą formę obiektu. Każdy element może także funkcjonować jako niezależny mebel we wnętrzu.

Pozostałe realizacje to sofa BOB projektantek współpracujących z firmą Kler oraz pufy AW.RE i OOO. zespołu Sit-Sit.

Jak mówią autorki projektu sofy BOB Martyna Mieszko i Martyna Wojciechowska projekt ten powstał z potrzeby stworzenia niezwykle miękkiego i zachęcającego do wygodnego siadania mebla wypoczynkowego, który wpisałby się w stylistykę kolekcji DO_M. Zastosowanie ciemniejszego materiału po zewnętrznej stronie, optycznie wyszczupla kanapę. Dodatkowo po dwóch stronach podłokietników znajdują się taśmy z rzepem, które umożliwiają montowanie małych organizerów
i kieszeni do przechowywania gazet, pilota i innych drobiazgów. Charakter sofy sprzyja tworzeniu przytulnych stref wypoczynku, zarówno w nowoczesnych salonach jak i pokojach dziecięcych.

AW.RE – autorstwa Sylwii Siekirki i Wioletty Marii Szymczyk to pufy oparte na sztywnym stelażu styropianowym. Siedziska w kształcie kostki posiadają uchwyty, dzięki którym z łatwością możemy je przenosić oraz kieszenie, do których możemy schować gazetę bądź pilota. Dodatkowym elementem dekoracyjnym jest biały stolik kawowy wykonany z lakierowanej blachy, na który możemy odłożyć laptopa lub kawę. Charakterystycznym elementem dekoracyjnym są zakładki znajdujące się na każdej krawędzi kostki. Natomiast OOO. to zestaw puf składający się z trzech elementów wypełnionych granulatem. Dzięki nim możemy ustawić wysokość siedziska według własnych potrzeb. Sznurek pełni funkcję dekoracyjną i jednocześnie spina je w jedną bryłę. Wykorzystane tkaniny różnią się fakturą, kolorem oraz splotem nitki.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ