Fort Vino. Fot. Forbis Group

Fort Vino. Fot. Forbis Group

  • Autor: bm
  • 29 cze 2017 09:29

Fort Vino - zobacz ciekawą realizację Forbis Group!

Przestrzeń rekreacyjna z leżakami, hamakami i grillem, obszar widokowy z loungowymi siedziskami, bar zbudowany ze starych, drewnianych desek z miedzianym blatem - wszystko to tworzy niezwykły klimat warszawskiego lokalu Fort Vino, którego aranżację zrealizowała firma Forbis Group, będąca częścią Grupy Paged.

Klubo-winiarnia znajduje się w wyjątkowym miejscu, w zabytkowym Forcie Mokotów, którego historia sięga 1886 roku. Wizyta w tej klimatycznej klubo-winiarni ma kojarzyć się z relaksem, odpoczynkiem, celebrowaniu chwili i trunku. "Dużą rolę w Forcie Vino odgrywać będą kolorowe światła, które budują klimat. Ciepły charakter stworzą z kolei skrzynki po winie, a całości dopełni współczesne malarstwo. Sztuka Lecha Batora to wyszukany dodatek, który nadaje nieco wnętrzu nieco awangardowy wyraz" - wyjaśnia Karol Droszcz, architekt wnętrz współpracujący z Forbis Group. Niezwykle istotna jest także zieleń, której w Forcie Vino nie brakuje. Nie przez przypadek znalazły się tam także leżaki, hamaki, a nawet grill.

Projektanci postanowili utrzymać i wykorzystać urok historycznego zabytku, w którym znajduje się klubo-winiarnia. "Już same XIX-wieczne mury tworzą niezwykły klimat. Stąd narodził się pomysł zachowania industrialnego charakteru Fortu Mokotów. Aby wszystko ze sobą współgrało, ten nieco surowy charakter zostanie przeniesiony do wnętrza, w taki sposób, aby nie tylko cieszyło oko, ale było także funkcjonalne" - mówi Karol Droszcz. Dlatego w Forcie Vino znajdziemy wiele metalowych elementów połączonych z cegłą, bar zbudowany ze starych, drewnianych desek z miedzianym blatem i wkopane w ziemię tarasy o oryginalnej strukturze.

 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ