Jadalnia Wiktoria. Fot. Mebin

Jadalnia Wiktoria. Fot. Mebin

  • Autor: bm
  • 27 lip 2017 08:20 (aktualizacja: 27 lip 2017 08:45)

Jadalnia w stylu klasycznym - propozycje dla koneserów

Klasyka w przypadku mebli i wnętrz ma różne oblicza. Z jednej strony można tym określeniem nazwać styl pełen wyrafinowanych zdobień i nawiązań do przeszłości, z drugiej - klasyka to również meble o prostych, tradycyjnych formach, stonowane kolory naturalnego drewna, umiarkowana dekoracyjność, elegancja.

CZYTAJ TEŻ: Nowoczesne stoły do jadalni

Rozpiętość znaczeń meblowej klasyki jest bardzo duża - od prostych form z subtelnymi uchwytami i wstawkami w innym kolorze (np. "Vievien", Szynaka Meble), poprzez stylizowane zestawy z dość bogatymi zdobieniami ("Lazuryt", "Wiktoria", Mebin) aż po niemal "królewskie" stylizacje (np. meble marek zagranicznych dostępne w Galerii Heban). Cechy zaprezentowanych w naszej galerii zestawów są różne. Na przykład w kolekcji do jadalni "Wiktoria" firmy Mebin wyznacznikami stylu klasycznego są ozdobne uchwyty, dekoracyjne elementy na frontach oraz wyróżniające je spośród innych propozycji finezyjnie wygięte nóżki. Warto jednak przy tym dodać, że "Wiktoria", choć wygląda jak przeniesiona sprzed wielu dziesiątków lat, została wyposażona w najnowsze rozwiązania technologiczne, jak system cichego domyku, czy oświetlenie LED półek za przeszkleniami.

W przypadku kolekcji "Lazuryt" podstawą jest to, że wszystkie bryły posiadają fronty z litego drewna i flokowane tyły – pokryte specjalną powłoką przypominającą zamsz. Lazuryt dostępny jest aż w trzech różnych wariantach kolorystycznych: biały ze złotą patyną, czereśnia antyczna i kasztan - wszystkie trzy to odcienie typowe dla stylu klasycznego.

W meblach oferowanych przez Galerię Heban uwagę zwracają przede wszystkim charakterystycznie zaokrąglone fronty w komodach i witrynach, a także wysokie, tapicerowane krzesła, przypominające do złudzenia ... królewski tron. Ciekawym przykładem meblowej klasyki w jadalni jest też kolekcja "Florencja" firmy Taranko. Tutaj mamy do czynienia z klasyką w wydaniu wyjątkowo subtelnym, romantycznym. Wyznacznikami stylu są tu m. in. biel, delikatne uchwyty, zaokrąglone, przeszklone fronty i ozdobne nóżki.

 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ