Jadwiga Husarska-Sobina, projektantka, założycielka Husarska Design Studio. Fot. Grupa PTWP

Jadwiga Husarska-Sobina, projektantka, założycielka Husarska Design Studio. Fot. Grupa PTWP

  • Autor: mg
  • 09 kwi 2017 11:57 (aktualizacja: 10 kwi 2017 11:41)

Jadwiga Husarska-Sobina zaprojektowała nowe kolekcje mebli

Studio Husarska Design zaprojektowało dla firmy Paged trzy nowe kolekcje - domowe biurko "Omni", meble do jadalni "Argo" oraz siedziska "Modu". Ich premiera miała miejsce podczas targów "Meble Poznań 2017". Zestawy zostały zaprezentowane także na stoisku firmy Paged podczas targów w Mediolanie.

Premiera nowych kolekcji Studia Husarska Design nieprzypadkowo miała miejsce podczas targów "Meble Polska 2017", gdyż jest to największe w Polsce wydarzenie adresowane do branży meblarskiej.

Punktem wyjścia do stworzenia projektu kolekcji "Omni" były zmieniający się potrzeby osób, które zmuszone są pracować także w domu. Zestaw mebli, na który składają się biurko, krzesła i fotele, ma rozwiązać problem przechowywania i porządkowania w obrębie domowego miejsca pracy. Kolekcja "Omni" wykorzystuje drewno dębowe, przez co wpisuje się w modne obecnie trendy ekologiczne. Krzesła sklejkowe o różnych podstawach, w tym regulowanych, zapewniają komfortową pracę w domu. 

Także dla Paged Meble studio Jadwigi Husarskiej-Sobiny przygotowało kolekcję mebli "Argo", które przeznaczone są do aranżacji jadalni. Tworzą ją tapicerowane krzesła z podłokietnikami i okrągły rozkładany stół.  Stół "Argo" charakteryzują zaokrąglone u góry nogi dodające bryle lekkości. Całość została wykonana z litego drewna dębowego.

Z kolei największą zaletą serii siedzisk "Modu", zaprojektowanych przez Annę Sanetrę pod okiem Jadwigi Husarskiej-Sobiny, jest modułowy charakter mebli, który pozwala na ich indywidualizację w zależności od wymogów wnętrza.

Wszystkie nowe kolekcji Husarska Design Studio można było obejrzeć także na targach "Salone del Mobile" w Mediolanie na stoisku firmy Paged.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ