PARTNER PORTALU
Wnętrze w stylu loft. Fot. Pfleiderer

Wnętrze w stylu loft. Fot. Pfleiderer

  • Autor: bm
  • 26 marz 2018 10:40 (aktualizacja: 28 marz 2018 11:26)

Jak zmieniają się upodobania stylistyczne Polaków?

Czy w Polsce nadchodzi schyłek stylu skandynawskiego we wnętrzach? Jaka jest pozycja klasyki w rankingu trendów aranżacyjnych? Wyniki najnowszego badania przeprowadzonego przez sieć salonów meblowych wskazują, że trendy i gust klientów znacząco się zmieniły.

Idziemy w stronę nowoczesnych rozwiązań, ale nie przestajemy doceniać klasyki. Z badania „Jaka szafa, taki dom” jednoznacznie wynika, że najpopularniejszy do niedawna styl skandynawski nie zajął pierwszego miejsca. Na czele zestawienia znalazły się aranżacje loftowe i klasyczne. Co ciekawe, styl loftowy jest na równi doceniany zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Zdaniem ekspertów, analizując aranżacje wnętrz można mówić o pewnych grupach stylów. Tak naprawdę styl klasyczny i prowansalski są do siebie bardzo podobne, tylko różnią się w dużej mierze kolorystyką, co przekłada się na upodobania u kobiet i mężczyzn. Natomiast styl loftowy jest bardzo często utożsamiany ze stylem nowoczesnym i oba są aktualnie u szczytu popularności. 

Jak się okazuje, istnieje też pewna zależność między tym, jaki styl ubioru lubimy, a tym, jakie wnętrza przypadają nam do gustu. Osoby ceniące „sportową elegancję” wysoko oceniają wnętrza loftowe, natomiast ci, którzy stawiają na styl romantyczny w ubiorze, wskazali na styl klasyczny we wnętrzach.

Czy to oznacza, że styl skandynawski przestaje być modny? Z pewnością nie. Chodzi o to, że coraz częściej chcemy wyrażać naszą indywidualność poprzez to, jak mieszkamy, więc standardowe rozwiązania nie zawsze są dla wszystkich satysfakcjonujące.

 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ